V Chorvatsku v současné době pobývá více než půl milionu turistů!

Podle systému eVisitor, který zaznamenává statistiku příjezdů a přenocování turistů v komerčním, nekomerčním segmentu a v námořní turistice, poprvé v letošním roce, v sobotu 11. července pobývalo v chorvatských destinacích více než 500 000 turistů, z nichž asi 430 000 byli zahraniční turisté. V současné době přichází většina zahraničních turistů z Německa, Slovinska, České republiky, Polska, Rakouska, Slovenska a Maďarska.

Chystáte se do Slovinska? Mějte čestné prohlášení

Slovinská vláda vrátila Českou republiku zpět na seznam tzv. zelených bezpečných zemí. Jedinou výjimkou je omezení pro Moravskoslezský kraj, pro který i nadále platí omezení pro země zařazené na seznam žlutý (14 dnů karanténa po vstupu do Slovinska nebo potvrzená rezervace provedená do 3.7. + negativní test).

 • 8.7.2020
 • Martina Košlíková

Chorvatsko: hraniční přejezd Goričan II - návod

V návaznosti na setkání s představiteli chorvatských ministerstev, týkající se rychlejšího překročení maďarsko-chorvatského hraničního přejezdu Goričan II, zasíláme návod k vyplnění seznamu cestujících.

 • 1.7.2020
 • Martina Košlíková

Cestolino: návod na formulář do Řecka

Člen Cestolino připravil návod s překladem jak na povinný formulář do ŘECKA! Cestující ho musí vyplnit nejméně 48 hodin před vstupem na území Řecka, aby včas dostal do emailu svůj unikátní kod.

 • 30.6.2020
 • Martina Košlíková

MZV: Seznam bezpečných zemí se rozšiřuje o 8 zemí mimo EU

Od 1. července dojde k rozšíření seznamu bezpečných zemí o státy mimo EU. Půjde o Černou Horu, Srbsko, Thajsko, Kanadu, Austrálii, Nový Zéland, Japonsko a Jižní Koreu. Jejich výběr vychází ze seznamu, který schválily všechny členské státy EU včetně ČR. Česko ve svém národním výběru zohlednilo epidemiologickou situaci v zemi, vzájemnou míru turismu a možnost reciprocity.

 • 30.6.2020
 • Martina Košlíková

Řecko: vstupní formulář - 48 hodin před vstupem

Velvyslanectví ČR v Athénách upozorňuje o povinnosti vyplnit vstupní formulář 48 hodin před vstupem na území Řecka.

 • 29.6.2020
 • Martina Košlíková

Na Letišti Václava Havla Praha je možné absolvovat test na onemocnění COVID-19

Přímo na Letišti Václava Havla Praha se cestující a návštěvníci letiště mohou nechat nově otestovat na přítomnost viru způsobující onemocnění COVID-19. Testování provádí k tomu akreditovaná laboratoř GHC Genetics. Nová služba na letišti má především přispět ke snížení možnosti šíření nákazy, ale také usnadnit bezpečné cestování. Otestovat se mohou nejen samotní cestující, ale také široká veřejnost.

 • 25.6.2020
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

 

Přidejte se k nám

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři