Registr skutečných majitelů

Za chybějící údaje v evidenci skutečných majitelů mohou být od června ukládány sankce. Zpozornět by měly společnosti se složitější majetkovou strukturou.

Sdílejte své garance

ACK ČR nabízí členským organizacím možnost spolupráce cestovních kanceláří a cestovních agentur pro získání peněz od zahraničních partnerů.

 • 22.3.2021
 • Martina Košlíková

Často kladené otázky ke kompenzačnímu bonusu v roce 2021

Asociace cestovních kanceláří České republiky a advokátní kancelář Holubová advokáti s.r.o. připravily odpovědi na často kladené dotazy členů ACK. Odpovědi byly konzultovány rovněž s daňovou a účetní kanceláří.

 • 19.3.2021
 • Martina Košlíková

Odpovědi na situaci kolem ČSA a SW

V návaznosti na četné dotazy cestovních kanceláří ohledně toho, co vlastně znamená aktuální situace ve společnosti Smartwings či ČSA, je k dispozici přehled informací.

 • 16.3.2021
 • Martina Košlíková

Jak na nový Kompenzační bonus?

V únoru vstoupil v platnost zákon o nové podobě kompenzačního bonusu na rok 2021. Od února 2021 tak mohou OSVČ, společníci malých s.r.o. a někteří dohodáři požádat o kompenzační bonus v novém režimu. Nárok mohou mít i ti, kteří podle starého zákona neměli, a naopak mohou ostrouhat ti, kteří starý kompenzační bonus obdrželi.

 • 16.3.2021
 • Martina Košlíková

TTG: Petr Novotný: Nezbývá nic jiného než být nezdolnými optimisty

V pondělí 4. března proběhly na Valném shromáždění ACK ČR volby představenstva. Novou tváří ve vrcholných orgánech Asociace cestovních kanceláří České republiky je Petr Novotný z CK Adventura, kterého jsme proto požádali o rozhovor.

 • 10.3.2021
 • Martina Košlíková

COT group: Zdeněk Kříž: Věřím, že po cestovatelské dietě přijde silný jojo efekt

Leden býval v minulých letech měsícem, který napovídal, jaká bude v daném roce outgoingová sezona. V plném proudu byl předprodej zájezdů na léto, o zájmu desetitisíců dalších potenciálních klientů pak mnohé řekly veletrhy cestovního ruchu. Letos na tyto indikátory spoléhat nemůžeme, proto jsme se s žádostí o prognózu letošního vývoje obrátili na člověka z nejpovolanějších, totiž místopředsedu Asociace cestovních kanceláří ČR Zdeňka Kříže. Jeho předpověď jistě nejednoho z čtenářů pozitivně překvapí. Hovořili jsme ale také o stávající i chystané podpoře cestovních kanceláří a dalších otázkách. A jelikož si se Zdeňkem Křížem už dlouhé roky tykáme, čtenář nám to jistě odpustí i na následujících řádcích.

 • 3.2.2021
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

 

Přidejte se k nám

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři