Dovolené se blíží, zkontrolujte si platnost vašich dokladů!

(Praha, 17. června 2020) S postupným uvolňováním protiepidemiologických opatření roste u cestovních kanceláří zájem o zahraniční dovolené. S tím však platí každoroční pravidlo, máte platné osobní doklady? Ať vám dovolená neskončí na hranicích či letišti!

Slovinsko: aktuální informace k destinaci

od dnešního dne je Slovinsko na pomyslném semaforu zařazeno mezi zelené, tedy bezpečné země.

Slovinsko je obecně jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Nyní se ale stává zdraví, hygiena a epidemiologická situace další přidanou hodnotou při výběru cílové destinace pro dovolenou. Jakýmsi novým luxusem. Z tohoto pohledu je Slovinsko bezpochyby luxusní zemí, protože má jednu z nejlepších epidemiologických situací v Evropě.

 • 15.6.2020
 • Martina Košlíková

Letiště Praha má potvrzené obnovené letecké spojení do celkem 55 destinací

Letiště Praha má potvrzené obnovené letecké spojení do celkem 55 destinací, jedná se již o přibližně třetinu loňského provozu

Již celkem 17 leteckých společností oznámilo svůj záměr začít znovu provozovat přímá letecká spojení z Letiště Václava Havla Praha. Jedná se konkrétně o 55 destinací, z nichž deset je už v provozu. Tento týden dojde k obnovení přímých leteckých spojení do sedmi dalších destinací, a to Bělehradu, Bruselu, Budapešti, Košic, Keflavíku, Manchesteru a Mnichova. Pokud jde o vytipované klíčové destinace, má Letiště Praha potvrzený obnovený provoz již u více než poloviny z nich. Díky intenzívním jednáním Letiště Praha s leteckými společnostmi by se seznam destinací mohl v následujících týdnech dále rozšiřovat.

 • 15.6.2020
 • Martina Košlíková

Španělsko otevře svoje hranice již 21. června 2020

Dne 14.06. 2020 oznámil španělský premiér Pedro Sanchez, že Španělsko otevře svoje hranice již 21. června 2020. Cestující ze zemí Schengenu se nebudou muset podrobit dosud platné povinné 14-denní karanténě.

 • 15.6.2020
 • Martina Košlíková

Chorvatsko: Mýtné na dálnici za mimosezónní ceny stejně jako trajekty na ostrovy

Od 15. června příjezd do chorvatských destinací bude letos levnější než v předchozích letech.

 • 11.6.2020
 • Martina Košlíková

Island: aktuální podmínky pro cestování Čechů

Islandská vláda oznámila, že od 15. 6. 2020 se Island otevře turistům. Podmínkou pro vstup je ale negativní vstupní PCR test na COVID nebo 14-ti denní karanténa. Test je nyní možné uskutečnit jen na Islandu. Test na COVID bude do konce června zdarma, od července bude stát 15.000 ISK, což je v přepočtu necelých 2.700,- Kč.

 • 11.6.2020
 • Martina Košlíková

Letiště Praha: seznam obnovených linek

Seznam obnovených linek z Letiště Praha a další aktuality pro cestující nalezente zde.

 • 11.6.2020
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

 

Přidejte se k nám

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři