Navštivte Památník československým vojákům ve Skotsku

Česko-skotská charita Czech Memorial ve spolupráci se Sdružením pro výstavbu památníku čs. vojákům ve Skotsku o.s. postavili ve skotském Arisaigu památník stovkám  českých a slovenských vojáků, kteří se zde cvičili v letech 1941 – 1943 v boji proti nacistům.

Dominikánská republika: Sdělení

Ministerstvo zahraničních věcí ČR sděluje, že Dominikánská republika nehlásí žádné bezpečnostní problémy v souvislosti se zemětřeseními na Haiti.

 • 22.1.2010
 • Lenka Čechurová

ÍRÁN: Napjatá bezpečnostní situace

Vzhledem k aktuální politické a bezpečnostní situaci v Íránu Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje občanům cestujícím do země, aby před svým odjezdem využili systému DROZD, případně zaslali Velvyslanectví ČR v Teheránu itinerář cesty, kontaktní údaje na cestující osoby i na příbuzné v ČR.

 • 20.1.2010
 • Eva Mráčková

VENEZUELA: Upozornění na zdravotní rizika

Ministerstvo zahraničních věci ČR upozorňuje na případná zdravotní rizika spojená s návštěvou Venezuely. Vzhledem k možnosti nákazy žlutou zimnicí na většině území státu se doporučuje očkování minimálně dva týdny před cestou do Venezuely.

 • 20.1.2010
 • Eva Mráčková

HAITI: Zemětřesení

Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně varuje před cestou na Haiti. Země postižená katastrofálním zemětřesením je v současné době bez komunikační infrastruktury, v důsledku zřícení velké části vládních budov a základních institucí je zcela ochromeno základní fungování veškerých bezpečnostních složek. Lékařská péče je zcela nedostupná a vzhledem k nedostatku všeho v celé zemi se zvyšuje již tak vysoké riziko přepadení či únosu.

 • 15.1.2010
 • Lenka Čechurová

ÍRÁN: Krátkodobá víza

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR upozorňuje občany ČR, že pokud cestují do Íránské islámské republiky letecky za účelem turistiky, mohou též obdržet vízum k pobytu do čtrnácti dnů na mezinárodním letišti v Íránu.

 • 8.1.2010
 • Lenka Čechurová

ÍRÁN: Zhoršení bezpečnostní situace

V posledních dnech v Íránu vážně eskaluje politické napětí, provázené policejním násilím ve větších městech v celé zemi. Bezprostřední další vývoj je nepředvídatelný, proto Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje odložit turistické cesty do země, které jsou orientované především na větší města.

 • 6.1.2010
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

 

Přidejte se k nám

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři