Smaragdový ostrov Korfu

Tisk Email

Tento malebný ostrov je v celém Řecku největší a nejseverněji položený v Jónském moři.

Tento ostrov mnoha názvů a přívlastků Vás může zaujmout svou krásou, šarmem, svěžestí, malebnými  vesničkami s kouzelnými přístavy, ve kterých můžete najít rybářské bárky, taverny, které Vás lákají k  posezení nebo obrovské množství cypryšů, olivovníků, piníí a citrusů po celém ostrově. Severní pobřeží Korfu je již po několik let velmi oblíbeným cílem leteckých zájezdů českých turistů. Nejen turisté z české republiky  jsou tímto nádherným ostrovem úplně nadšeni.

Mnoho slavných osobností spojilo svůj život či jméno s touto oblíbenou destinací – například Goethe, Oscar Wilde nebo manželka rakouského císaře Františka Josefa I. Alžběta – zvaná Sissi.

Korfu také nabízí bohatou historii a zajímavou ostrovní architekturu. Plánujete – li poznávací zájezd, jistě  budete rádi, že ostrov je posetý velkým množstvím památek, které stojí za to navštívit.

Rekreaci si můžete zpestřit návštěvou klasicistního zámečku Achillion, kde prožila značnou část svého života  císařovna Sissi. Dalším hezkým zážitkem z Vaší dovolené by se také mohla stát procházka ke zřícenině  byzantského hradu Angelokastro ze 13. století či k nejjižnějšímu bodu ostrova, kterým je mys Asprokavos,  kde stojí opuštěný klášter a nad ním 130 metrů vysoké skály.

Mnoho žen v minulosti, hledalo zázračné receptury, jak si uchovat svou mladistvou krásu. Císařovna Sisi si svou krásu a svěžest uchovávala sportem, přísnou dietou a pobytem na čerstvém vzduchu právě na ostrově Korfu. Jestli si chcete i Vy zachovat svou svěžest, krásu a šarm, rozhodně byste na tento ostrov měli zavítat.

Ostrov vypadá jako rozkvetlá zahrada, najdete na něm kromě již zmíněných olivovníků, citrusů, cypřiší a piníí také jalovce, borovice, pistáciovníky, planiku, sépii a oleandry a tak se vám bude skvěle relaxovat. Skutečným pokladem, který na Korfu najdete je 50 druhů zemních orchideí. Chcete-li se o flóře a fauně dozvědět  zábavou formou více, doporučujeme Vám, přečíst si knihy od známého anglického zoologa Geralda Durella „O mé rodině a jiné zvířeně“.

Další zajímavostí, kterou na ostrově najdete jsou drobné zkameněliny mořských živočichů a rostlin, které se vyskytují po celém ostrově. Dodnes nám připomínají dávný původ hornin, ze kterých je ostrov složen. Severní část ostrova je poměrně hornatá. Nachází se zde nejvyšší pohoří Pantokrator, je tvořeno vápenci a  dolomity.Základní stavební kámen pro celý ostrov je vápenec. Na Korfu je několik zajímavých míst, které rozhodně doporučujeme navštívit: hlavní město Korfu, klášter Vlacherna, letohrádek císařovny Sissi ve vesničce Gastouri, pohoří Pantokrator, turistické místo Paleokastritsa s blízkými jeskyněmi u moře, vesnička lakoness vyhlídka Bela Vista, letovisko, Sidari s bizarními skalními útesy.

V blízkosti Korfu je řada ostrovů: Gravia, Antipaxos, Lagudia, Paxos, Vidos, Pontikonissi (známý myší ostrov), z nichž můžete několik navštívit v rámci bohaté nabídky fakultativních výletů.

Věříme, že se Vám bude líbit nejen na námi doporučených místech, ale na celém ostrově a pobyt Vám přinese radost a osvěžení…

Základní informace o ostrově Korfu:

Hlavní město: Korfu, Plocha ostrova: 592 km², Počet obyvatel: přes 100 000, Nejvyšší vrchol: Pantokrator – 906 m. n. m., Patron ostrova: Sv. Spyridon, Osobnost: Císařovna Sissi, Doba letu z Prahy: 2 hodiny a 5 minut

ZDROJ: CK VTT – specialistou na Řecko, řecké ostrovy a Kypr.

Prolistujte si náš nový katalog Léto 2011 a vyberte si dovolenou snů, třeba i na ostrov Korfu…

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři