Prosincový Klubový den ACK: Jak se vypořádat s nadílkou zákonů

Prosincový Klubový den Asociace cestovních kanceláří ČR překonal ve všech směrech očekávání. Téma Klubového dne – novela zákona o cenách a novely dalších zákonů – je sice poněkud nezáživné, ale o to důležitější, a tak se počet účastníků vysoce přehoupnul přes obvyklou míru. Ke cti hostitelského hotelu Hilton, budiž řečeno, že zvýšení kapacity zařídili elegantně, prakticky nepozorovaně, prostě víc než profesionálně. Řízení celého programu se ujal předseda ACK Viliam Sivek. Úvodem představil nového přidruženého člena ACK- Makedonskou centrálu cestovního ruchu, jejíž ředitel Zoran Strezovsky nabídl programy pro touroperátory, pro něž připraví i setkání a famtrip. 

 • 15.12.2009
 • Lenka Čechurová

Říjnový Klubový den ACK: O etice a jak na nemravy

Říjnový Klubový den Asociace cestovních kanceláří ČR byl ve znamení kontrastů: v překrásném prostředí Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě, kde vše vyzařuje důstojnost a solidnost, se vedla debata o ne zrovna kalých obchodních praktikách a ještě horších nešvarech hraničících se zákonem.

 • 27.10.2009
 • Lenka Čechurová

Business Trip do maďarských lázní

Ilustrační foto. Ať vás trápí skutečná ekonomická krize či její mediální strašák nebo nepřehlédnutelné projevy krize mravních hodnot v naší zemi, jistým, přinejmenším krátkodobým řešením je dopřát si pohlazení po těle i po duši. Proto je v posledních letech wellness nejen módou, ale skutečně čím dál rozšířenější alternativou volnočasových aktivit. Ekonomická krize nám letos celkem nečekaně přiblížila maličko pozapomenuté vodní bohatství Maďarska, kde mají tu výhodu, že málem všude, kde kdy kopli do země, tak tam vytryskla termální voda a ještě k tomu léčivá. Po té, kdy euro prodražilo dovolenou na Slovensku, naopak pád kurzu forintu posunul maďarské ceny tak, že se našincům mohou docela zamlouvat, respektive si mohou připadat jako doma, ne-li líp. Až na tu maďarštinu, pochopitelně - ale Maďaři jsou docela dobří obchodníci, a tak leckde blízko hranic, třeba v Györu, najdete letáky a ceníčky  i v  češtině. Protože zatímco Němců ubývá, Češi se vracejí.A protože se na maďarské straně hojně investuje a buduje, takže je co objevovat, zorganizovala Asociace cestovních kanceláří v dubnu místo Klubového dne na pozvání Maďarské turistiky Study tour do západní Panonie.

 • 26.6.2009
 • Lenka Čechurová

Valné shromáždění ACK: Akční a silní

Výroční Valné shromáždění Asociace cestovních kanceláří České republiky 16.6.2009 v hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre probíhalo v duchu jejích zásad: místo líbivých prohlášení - stručné shrnutí výsledků houževnaté práce a vyjednávání, stanovení dalších náročných úkolů a cílů, pokud možno v lehkém konverzačním tónu. Setkání kolegů - obchodních partnerů a přátel v pauzách ve foyer a při báječném obědě. Za účasti hostů, kteří mají co říci - a kteří zároveň mají zájem vyslechnout.

 • 18.6.2009
 • Lenka Čechurová

Květnový klubový den: Ve znamení novinek

Květnový Klubový den Asociace cestovních kanceláří ČR byl koncipován tak, aby  si přišli na své všichni: touroperátoři i jejich prodejci, incomingové firmy včetně specialistů na incentivy a speciální akce, každý koho zajímá účastnit se výhodně veletrhů cestovního ruchu a konečně i každý, kdo zaměstnává pracovníky v provozovnách mimo Prahu. První novinkou byla již sama doprava do místa konání Klubového dne - do restaurace Stará myslivna na Konopišti. Pro členy ACK připravila firma Irisbus Iveco svůj nejnovější luxusní autokar Magelys, důvodem k nadšení byla i renovovaná Stará myslivna. Odborný program zahrnul výsledky jednání o podpoře incomingu do Prahy od MHMP, nové formy spolupráce při veletrzích cestovního ruchu, problémy touroperátorů a prodejců i tip jak zajistit šklení zaměstnanců mimo Prahu prakticky zadarmo.

 • 2.6.2009
 • Lenka Čechurová

Březnový Klubový den: Na krizi se musí aktivně

Globální krize či recese, produkující i na našem lokálním dvorku díky neustálým zprávám o tom, co všechno je špatně, stále víc „blbé nálady" odrazující často bezdůvodně od jakékoliv poptávky, vyžaduje zmobilizovat všechny síly. Březnový Klubový den ACK byl proto plánován tak, aby současně s válečnou poradou přispěl i k načerpání energie, potěšení se s rodinami a exkurzí do světa relaxu na vlastní kůži. Ano, to všechno lze absolvovat zároveň za jediné odpoledne, když si jako místo setkání vyberete kongresový sál hotelu Aquapalace Praha zároveň se zázemím největšího aquaparku ve Střední Evropě (nebo když si vyberete ten aquapark se zázemím hotelu? - záleží na úhlu pohledu, majitel je stejný, jen provozovatel se liší - a oba jsou špičkou ve svém oboru). V každém případě je to symbióza šťastná a dobrý tip na program jak pro pořadatele kongresů a incentiv, tak pro nejrůznější rodinné a relaxační pobyty. Ale o tom dále.

 • 2.4.2009
 • Lenka Čechurová

Únorová klubový den - Jak si poradit s pracovní neschopností

Únorový Klubový den ACK ČR spojil ryze pracovní seminář s divadlem a iluzí, což k sobě mělo pikantně blízko nejen proto, že celý cestovní ruch je mimo jiné také protkán iluzemi, ale i proto, že ten seminář se týkal pracovní neschopnosti a nemocenských dávek - a i tam nejeden pracovník hraje divadlo a leckdo by si mohl dělat falešné iluze. Zvláště nyní, kdy od 1.1.2009 vstoupila v platnost nová úprava definovaná v zákoně č.187/2006 Sb.  Díky médiím je všeobecně známo, že tímto zákonem se prvních čtrnáct dní přesunulo z výplaty „nemocenské" do pracovně právní oblasti: první tři dny má smůlu zaměstnanec, který nedostane nic, ty další má smůlu zaměstnavatel, který mu musí vyplácet náhradu mzdy. Jenže takhle jednoduchý základní princip se v podrobnostech, kdo kdy kde a za jakých okolností má na co nárok, rozrůstá natolik, že lektor nad jiné povolaný, kterého si ACK na výklad pozvala - sám autor zákona Dr. František Vlasák, stihl za půldruhé hodiny zajímavě a lidsky srozumitelně podaného výkladu pojednat opravdu jen ty zásady - konkrétní pravidla včetně způsobu výpočtu, % atp. přenechal písemným podkladům, které pro členy ACK vypracoval a které, jak je tomu v ACK zvykem, následně obdrží všichni členové

 • 27.2.2009
 • Eva Mráčková
Hledání členů

Kalendář akcí

13. června 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři