Realita kolem hrozby budoucí turistice v Egyptě

V některých médiích (např. Novinky.cz) se objevuje varování před hrozbami, které hrozí turistice v Egyptě od nové politické garnitury, jako je zakonzervování a znepřístupnění památek, zákaz alkoholu, přísné předpisy pro turisty ohledně oblékání a koupání atd. Silácká prohlášení tohoto typu se v Egyptě v poslední době objevují, to je pravda, ale rozhodně není důvod k panice a článkům, které mohou takovou paniku vyvolávat.

 • 29.12.2011
 • Lenka Čechurová

Prodej lyžařských zájezdů je v plném proudu

Prodej lyžařských zájezdů je v plném proudu. Oproti předchozím rokům se prodej sice zvyšuje pouze o 1,5 – 2 procenta, ale klienti objednávají zimní pobyty daleko dříve. Zajistí si tak nejen nejširší výběr zájezdů, ale mohou využít i početné množství slev a kombinací balíčků.

 • 18.11.2011
 • Lenka Čechurová

Konsensus ohledně Občanského zákoníku

Na jednání ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny k Občanskému zákoníku - Díl 6 Zájezd, kterého se jako hosté účastnili představitelé ACK ČR a AČCKA, se podařilo dospět ke konsensu  v aplikaci práva EU ohledně  kompenzace za nemajetkovou újmu - populárně známou pod názvem "ztráta radosti z dovolené". Byla dohodnuta jiná formulace, která vyloučí přepjaté  představy veřejnosti a zamezí tak zbytečným reklamacím a sporům přičemž plně  zabezpečí žádoucí ochranu spotřebitele. 

 • 23.9.2011
 • Lenka Čechurová

Příjezdy turistů ze zahraničí stále rostou

Do českých hromadných ubytovacích zařízení přijelo ve druhém čtvrtletí letošního roku celkem 1,9 milionu zahraničních turistů. To představuje nárůst 13,5 procenta v porovnání se stejným obdobím loňského roku. O 7,2 procenta se také zvýšil počet přenocování hostů.

 • 5.8.2011
 • Lenka Čechurová

Praha je bezpečnější než Vídeň

Praha, 15. června 2011 – V počtu trestných činů na počet obyvatel je Praha bezpečnější turistickou destinací než Vídeň, Paříž, či Londýn. Ve světovém žebříčku „mírumilovnosti“ (Global Peace Index) zase Česká republika předčí řadu evropských zemí. Vyplývá to ze zprávy „Česká republika – bezpečná destinace“, kterou ve středu zveřejnila agentura CzechTourism.

 • 16.6.2011
 • Michal Veber

Sekce Památek a významných turistických cílů Asociace cestovních kanceláří – slaví první narozeniny

Sekce Památek a významných turistických cílů Asociace cestovních kanceláří –  slaví první narozeniny ! Před rokem v únoru byla založena sekce Památek a významných turistických cílů ACK ČR. Naše činnost zažila raketový start a v průběhu roku do sekce vstoupilo 29 přidružených členů ACK ČR, vesměs nových členů. Ze stran turistických cílů je zájem ohromný.

 • 4.2.2011
 • Lenka Čechurová

Asociace poskytla záštitu projektu Sdovolena.cz

Asociace cestovních kanceláří České republiky poskytla záštitu projektu Sdovolena.cz, který byl spuštěn 1. prosince. Základním principem je vyhledávání zájezdů na novém serveru www.sdovolena.cz, kde již nyní najdou návštěvníci tisíce termínů zájezdů od největších až po nejmenší cestovní kanceláře.

 • 3.12.2010
 • Eva Mráčková
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: