Zpoplatnění systému ESTA pro cesty do USA

Od 4. září 2010 bude zpoplatněno získání oprávnění ESTA (Electronic System for Travel Authorization) pro cesty do USA. Podání jedné žádosti bude zpoplatněno částkou 14 USD.

 • 6.8.2010
 • Lenka Čechurová

Nová opatření na Pražském hradě

Asociace cestovních kanceláří ČR vítá znovu zavedená opatření při návštěvě katedrály Sv. Víta na Pražském hradě. Zpřístupnění staré části katedrály pouze za poplatek bude mít bezesporu nejen ekonomický přínos, ale i regulační dopad a zlepší se tak průchodnost celé katedrály.

 • 27.7.2010
 • Lenka Čechurová

Rozložení prázdnin stojí za seriózní diskusi

Evropská komise v nedávné době přišla s novou iniciativou. Chce dosáhnout toho, aby jednotlivé členské země upravily školní prázdniny tak, aby se nesoustředily pouze do mála letních měsíců. "Komise podporuje celoroční, vyvážený přístup k turistické infrastruktuře a službám," popisuje server EurActiv.“

 • 22.7.2010
 • Lenka Čechurová

Asociace cestovních kanceláří pomáhá turistickým cílům získávat návštěvníky.

V roce 20. výročí založení Asociace cestovních kanceláří ČR vznikla sekce památek a významných turistických cílů, o jejíž činnost projevily velký zájem jak muzea, galerie, hrady, zámky, botanické zahrady, zoologické zahrady, města i obce, tak i cestovní kanceláře a agentury zabývající se příjezdovou turistikou do České republiky a domácím cestovním ruchem.

 • 14.7.2010
 • Lenka Čechurová

Prohlášení ACK ČR k rozhodnutí společnosti Malév nevracet při stornu letenky palivové příplatky

Maďarská letecká společnost Malév se rozhodla přidat se k nezákonnému a neetickému chování některých leteckých společností (např. Air France / KLM /Delta Air Lines, Lufthansa / Swiss / Austrian / Brussels, British Airways, Finnair, Alitalia) a od 15. 06. nebude vracet svým klientům palivové příplatky v případě storna letenek.

 • 28.5.2010
 • Lenka Čechurová

Asociace jednala s velvyslancem Řecka

Logo ACKZ iniciativy Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) se dnes uskutečnila schůzka předsedy asociace Viliama Siveka a místopředsedy Vladimíra Dolejše s velvyslancem Řecka J.E. p. Constantinosem Kokossisem k aktuální situaci pro cesty do Řecka. 

 • 12.5.2010
 • Michal Veber

Stanovisko ACK ČR k nárokům klientů v případě vyšší moci

Logo ACKV souladu s Občanským zákoníkem a zákonem č.159/1999 Sb. ve znění pozdějších předpisů klienti v případě, kdy se zájezd z důvodu vyšší moci (tj. neodvratitelné události, kterou cestovní kancelář nemohla ovlivnit) neuskuteční (nebo uskuteční jen zčásti), nemají ze zákona nárok na náhradu škody. V případě, že se zájezd ještě vůbec neuskutečnil, se cestovní kancelář s klientem mohou dohodnout na změně cestovní smlouvy (překnihování na jiný termín nebo jinou destinaci) nebo od cestovní smlouvy odstoupit. 

 • 20.4.2010
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Kalendář akcí

8. srpna 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

25. září 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jak správně komunikovat a řešit krizové situace v cestovním ruchu
Přihláška zde.

15. října 2019
Odborný seminář ACK ČR: Jaké má CK právní možnosti při problémech s dopravou?
Přihláška zde.

19. listopadu 2019
Valné shromáždění ACK ČR
Přihláška zde.

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři