Cestopisné přednášky od vystavovatelů - členů ACK ČR - na veletrhu Holiday World

I na 29. ročníku mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2020, se můžete formou přednášek, prezentací, seminářů, ale třeba i soutěží seznámit s nabídkou cestovních kanceláří - členů ACK ČR.

 • 23.1.2020
 • Martina Košlíková

Češi cestující do Myanmaru už nemusí na turistická víza čekat, dostanou je přímo na letišti

Od začátku ledna 2020 se Česko zařadilo mezi země, jejichž občané mohou získat turistická víza ihned po příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Díky úsilí diplomacie tak budou mít čeští občané jednodušší cestování, nebudou totiž muset o víza žádat už několik týdnů před odletem. Zjednodušení procedury přispěje k podpoře vzájemných vztahů obou zemí.

 • 8.1.2020
 • Michal Veber

Zpoždění letu do exotických destinací

Každý z nás měl nebo ještě má sen prožít Vánoce na nádherné pláži pod palmami. Vyměnit klasický vánoční maraton plný stresu, dárků, cukroví a koled za válení se na pláži a popíjení oblíbeného koktejlu. Zní to lákavě, že? V dnešní době to není žádný problém! Stačí Vám pouze vybrat si exotickou destinaci, koupit letenku, sbalit plavky, opalovací krém a můžete frčet! Vzhledem k tomu, že se nacházíme ve střední Evropě, může mít cesta za exotikou malý háček – čeká Vás minimálně jeden přestup.

 • 6.11.2019
 • Martina Košlíková

Podzim u Jadranu – za poklady lokálních pivovarů

Když se řekne pivo, každý si vybaví zlatavý mok v orosené sklenici. Sedět s přáteli v hospodě může být skvělé, ale pro mnoho z nás může být ještě lepší představa dopřát si oblíbený mok v přímořské restauraci s výhledem na moře, za zvuku vln narážejících na útesy. Ptáte se kde? Co třeba v Chorvatsku!

 • 12.9.2019
 • Martina Košlíková

TZ: Letní sezóna 2019 - Češi v letní sezoně cestovali opět rekordně

ACK ČR vyhodnotila na základě podkladů cestovních kanceláří hlavní ukazatele prodeje zájezdů

 • Právě končící letní sezona 2019 vykazuje opět meziroční navýšení počtu prodeje zájezdů českých cestovních kanceláří, nyní o 18 - 20 procentních bodů.
 • Zajímavý trend: velká část zájezdů byla prodána ve formě tzv. First minute prodejů, kdy je k dispozici nejširší nabídka destinací, hotelů i termínů za sníženou cenu. Očekává se pokračování tohoto trendu.
 • Statisticky se prudce navýšil zájem zákazníků o kvalitní ubytování, rozsáhlé stravovací nabídky a doprovodné služby. ACK ČR konstatuje značný nárůst počtu pobytů do 4* a 5* hotelů s opětovným nárůstem zájmu o  program all inclusive a kvalitní nabídku poznávacích, kulturních a sportovních programů v místě pobytu. Češi rádi vyhledávají kvalitní služby a jsou ochotní si za ně připlatit.

 • 11.9.2019
 • Martina Košlíková

IATA novinky: Další přímá linka do USA, American Airlines budou létat mezi Prahou a Chicagem

Letiště Václava Havla Praha bude mít od příštího letního letového řádu další přímé spojení se Spojenými státy americkými. Letecká společnost American Airlines, jedna z největších aerolinek na světě, oznámila, že 8. května 2020 spustí novou sezónní linku mezi Prahou a Chicagem. Dopravce na ni nasadí moderní letoun typu Boeing 787-8 Dreamliner

 • 8.8.2019
 • Martina Košlíková
Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?
SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na info@ackcr.cz

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2

E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři