České muzeum stříbra v Kutné Hoře

České muzeum stříbra v Kutné Hoře dne 1. dubna opět otevírá své objekty a zahajuje turistickou sezónu 2010. Srdečně Vás zveme do objektů Hrádek, Kamenný dům a Tylův památník. Se stálými expozicemi otevíráme i výstavy.

Chorvatské turistické sdružení uspořádalo tiskovou konferenci

Dne 25. března 2010 se uskutečnila v prostorách hotelu Intercontinental tisková konference Chorvatského turistického sdružení. Předseda sdružení zhodnotil především sezonu 2009 a nastínil plány pro rok 2010.

 • 25.3.2010
 • Lenka Čechurová

Zámek Ctěnice - pozvánka na zabijačkové hody

Dne 3. a 4. dubna Vás srdečně zveme nejen na tradiční vepřové lahůdky, ale i na vystoupení skupiny historického šermu Artus Bohemia. Začátek akce: 3. 4. 2010 od 9:00 hodin. Dále je pro Vás připraven doprovodný program pro děti a dospělé, prohlídka zámku a kočárkovny pro děti zdarma. A ještě jedna informace na závěr: vstup a parkování ZDARMA.

 • 23.3.2010
 • Lenka Čechurová

KAZACHSTÁN: Povodně ve východním a jižním Kazachstánu

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky vzhledem k povodním ve východním a jižním Kazachstánu nedoporučuje turistům navštěvovat do konce května tyto oblasti. Na aktuální stav v dané oblasti se předem informujte.

 • 22.3.2010
 • Lenka Čechurová

Tisková Zpráva: Asociace cestovních kanceláří České republiky

Na představenstvu Asociace cestovních kanceláří České republiky byla dne 10. února 2010 založena sekce Památek a významných turistických cílů. Členy sekce se mohou stát hrady, zámky, muzea, galerie, botanické a zoologické zahrady, skanzeny a další atraktivity cestovního ruchu vhodné pro rozvoj příjezdového (incomingového) a domácího cestovního ruchu v České republice.

 • 18.3.2010
 • Lenka Čechurová

Zemětřesení v Chile

Nejhojněji navštěvované oblasti jako Patagonie a oblast kolem města Calama nezaznamenaly žádná omezení v turistickém ruchu. Prohlídky v Santiago De Chile probíhají bez problémů, pro turisty jsou dočasně nepřístupné jen vinice kolem města. Jejich znovuotevření se očekává v příštím týdnu.

 • 12.3.2010
 • Lenka Čechurová

Peru - zpřístupnění Machu Picchu

Práce na odstranění škod na železnici vedoucí údolím řeky Urubamba k turistické atrakci Machu Picchu stále ještě pokračují.  Teď je Machu Picchu pro turisty nepřístupné a pokud půjdou práce na opravě železnice podle plánu, bude tato atrakce opět plně přístupná turistům od  28. března 2010.

 • 12.3.2010
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: