Kyrgyzstán-nepokoje v kyrgyzské části Ferganské doliny

Ministerstvo zahraničních věcí ČR z důvodu silných nepokojů a etnického násilí v oblasti kyrgyzské části Ferganské doliny důrazně doporučuje občanům ČR do této oblasti necestovat.

Srbsko: cestování na občanský průkaz

 S platností od 12.6.2010 je možné vstupovat na území Republiky Srbsko i na základě občanského průkazu občana České republiky.Výše uvedené sdělení se vztahuje na občany EU, Švýcarska, Norska a Islandu.

 • 12.6.2010
 • Lenka Čechurová

Báječná noc v opatství Kutná Hora-Sedlec

Informační centrum Římskokatolické farnosti v Kutné Hoře-Sedlci pořádá pro skupinové zákazníky nový stylový večerní program, jehož hlavní součástí je noční prohlídka zbrusu nově opraveného a na seznam UNESCO zapsaného chrámu Nanebevzetí Panny Marie a dnes již světoznámé kostnice hřbitovního kostelíka Všech svatých.

 • 3.6.2010
 • Lenka Čechurová

Prohlášení ACK ČR k rozhodnutí společnosti Malév nevracet při stornu letenky palivové příplatky

Maďarská letecká společnost Malév se rozhodla přidat se k nezákonnému a neetickému chování některých leteckých společností (např. Air France / KLM /Delta Air Lines, Lufthansa / Swiss / Austrian / Brussels, British Airways, Finnair, Alitalia) a od 15. 06. nebude vracet svým klientům palivové příplatky v případě storna letenek.

 • 28.5.2010
 • Lenka Čechurová

Jak se chránit v případě osobních údajů

Květnový Klubový den ACK měl spojit dva protiklady: podrobný výklad k tak málo záživné materii jako je ochrana osobních údajů s perfektní prezentací středověku, kdy si nelámali hlavu ani s příbory a adresa sloužila spíš jako příjmení než aby se nějak tajila. V klenutých sklepích domu na pražských Vinohradech čekalo účastníky v krčmě Anno Domini 1471 nejedno překvapení. Tím prvním bylo, s jakým šarmem, zajímavým a lidským přístupem lze o tak složitém tématu jako je ochrana osobních údajů hovořit. Pravda, bylo na čem stavět. Všichni členové ACK dostali již před lety – a nyní pro připomenutí znovu – příručku, jak ustanovením zákona na ochranu osobních údajů rozumět a jak si s nimi poradit. Jenže zákon i život je složitý, a tak výklad pozvaného odborníka – ředitele inspektorátu ÚOOÚ JUDr. Michala Jelínka - po stručném úvodu  přešel do odpovědí na otázky a příkladů přímo ze života. A pak jsme se přesunuli do středověké zábavy, kde hrála skvělá dobová kapela, tančily půvabné dívky a na své si přišly jak mlsné jazýčky, tak i ostatní smysly, jak  byl program pestrý a bohatý. Ocenili jsme, že na rozdíl od některých středověkých zábavních podniků tady bylo vše opravdu vkusné, profesionálně dokonalé a bez obhroublostí, kterými někde nahrazují původnost. Skvělý tip pro incomingové a incentivní cestovní kanceláře.

 • 26.5.2010
 • Eva Mráčková

„Noční putování historií Kutné Hory“

České muzeum stříbra Vás srdečně zve na "Noční putování historií Kutné hory" v rámci již VI. Muzejní noci, která se odehraje tento pátek 21. května od 20.00. do 24.00 hod v objektech Hrádek, Tylův památník a Kamenný dům.

 • 17.5.2010
 • Lenka Čechurová

Řecko nezruší letištní taxu

Vlajka ŘeckoZájezdy do Řecka proto ani nezlevní ani se nebudou klientům vracet peníze. Vyplývá to na základě odpoledního jednání obou Asociací cestovních kanceláří a agentur s řeckým velvyslancem v ČR.Po dvou dnech zmatků s příchutí blamáže nám konečně Řecko oficiálně upřesnilo, jaké poplatky zruší v zájmu podpory cestovního ruchu. Původně deklarovaná letištní taxa, kterou platí klienti za odbavení letištěm, zrušena nebude. Právě tato částka činí z poplatků a tax, které jsou součástí zájezdu, nejvyšší položku v rozmezí 300 - 600 na osobu.

 • 14.5.2010
 • Eva Mráčková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: