Mauritánie: doporučení k cestám v souvislosti se zhoršením bezpečnostní situace v zemi

Vzhledem ke zhoršené bezpečnostní situaci v regionu Sahelu a vojenským operacím v severním Mali MZV ČR nedoporučuje cestovat do východních a severních oblastí Mauritánie, zejména do zón při hranicích s Alžírskem, Mali a do oblasti Západní Sahary. V této části země přetrvává zvýšené riziko únosů turistů z vyspělých zemí, resp. teroristických útoků a panuje zde nepřehledná situace v souvislosti s pobytem malijských uprchlíků. MZV ČR nedoporučuje turisticky cestovat i do ostatních oblastí země, pouze v naléhavých případech pak do hlavního města Nouakchottu.

 • 6.2.2013
 • Lenka Čechurová

Alžírsko: nárůst teroristických aktivit

V souvislosti s konfliktem v Mali dochází také v Alžírsku k nárůstu teroristických aktivit, jejichž cílem jsou i občané NATO a EU. Vzhledem k vysokému riziku dalších teroristických útoků, ke kterým doposud docházelo hlavně u libyjských hranic a v hustě zalidněném severovýchodě země (v hornaté oblasti Kabýlie), a kritické bezpečnostní situaci v Mali a celém Sahelu, doporučujeme cestovat do země jen v nezbytných případech.

 • 31.1.2013
 • Eva Mráčková

Niger: bezpečnostní situace

Vzhledem k ozbrojenému konfliktu v severním Mali a jeho ozvěnám v dalších zemích regionu, MZV ČR doporučuje se zcela vyhnout cestám do států severní části Nigeru a do oblastí sousedících s Mali. Vzhledem k aktivitě místních či regionálních teroristických složek existuje vysoké riziko únosů západních cizinců za účelem vydírání zemí zapojených do protiteroristických operací v Mali. Do ostatních částí Nigeru MZV ČR doporučuje omezit cesty pouze na nezbytně nutné případy. V případě cest či pobytu v Nigeru doporučujeme zachovávat nejvyšší stupeň opatrnosti.

 • 25.1.2013
 • Lenka Čechurová

Burkina Faso: zvýšení bezpečnostního rizika

Vzhledem k bezpečnostním rizikům spojeným s expanzí radikálního islámu, resp. zvyšující se frekvencí únosů ve vybraných epicentrech západní Afriky, resp. vzhledem k eskalujícímu konfliktu v sousedním Mali, MZV doporučuje vyvarovat se veškerých cest do Burkiny Faso.

 • 22.1.2013
 • Lenka Čechurová

Kypr po celý rok 2013

altProč se nevypravit na Kypr? Určitě neprohloupíte, po celý rok je tam co dělat.

 • 20.12.2012
 • Lenka Čechurová

Kuchyně tisíce ostrovů

altIndonésie je největším souostrovím na světě. Není proto divu, že v průběhu staletí vstřebávala vlivy mnoha národů, jež se v souostroví objevovaly. Během dlouhých let kotvily u indonéských břehů arabské, indické, portugalské, čínské či holandské posádky. Původní pokrmy se tak přizpůsobovaly místním chutím, až získaly vlastní ryze indonéský ráz.

 • 13.12.2012
 • Lenka Čechurová

Norsko: Obnovení kontrol na vnitřních hraničních přechodech

altOd pondělí 3.prosince 2012 zavedlo Norsko v souvislosti s udělováním Nobelovy ceny míru dočasné kontroly na svých hranicích. Cílem bezpečnostních opatření je především minimalizovat bezpečnostní rizika spojená s pořádáním této akce. Občané ČR tak musí až do 12.prosince 2012 počítat s možností kontroly při přechodu norských hranic.

 • 5.12.2012
 • Lenka Čechurová
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: