Češi cestující do Myanmaru už nemusí na turistická víza čekat, dostanou je přímo na letišti

Tisk Email

Od začátku ledna 2020 se Česko zařadilo mezi země, jejichž občané mohou získat turistická víza ihned po příletu na mezinárodní letiště v Rangúnu, Mandalaji či Neipyijto. Díky úsilí diplomacie tak budou mít čeští občané jednodušší cestování, nebudou totiž muset o víza žádat už několik týdnů před odletem. Zjednodušení procedury přispěje k podpoře vzájemných vztahů obou zemí.

Ministerstvu zahraničních věcí ČR a Velvyslanectví ČR v Rangúnu se podařilo dosáhnout zjednodušení vízového režimu pro české občany cestující do Myanmaru (dříve Barma). Česko se tak zařadilo mezi hrstku zemí, které prioritní vízový režim s touto zemí mají.

V loňském roce Česká republika s touto jihoasijskou zemí velmi intenzivně spolupracovala, proběhla mj. úspěšná návštěva státní poradkyně a ministryně zahraničních věcí Aun Schan Su Ťij nebo otevření rezidentního velvyslanectví Myanmaru v Praze.

I proto mohou od ledna 2020 držitelé českého cestovního pasu získat turistické vízum přímo na trojici mezinárodních letišť, a to v Rangúnu, Mandalaji a Neipyijto. Jde výhradě o víza pro turistické účely, díky nimž mohou turisté v zemi strávit až 30 dnů. Snazší získání těchto víz je potvrzením nadstandardních vztahů obou zemí.

Podrobné informace o vízech a dalších náležitostech pro cesty do Myanmaru lze získat na odkazu níže:

https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/myanmar/cestovani/visa.html

Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Hledání členů

Kalendář akcí

13. prosince 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

 

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Kontakt

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři