Letecká společnost Travel Service oznámila změnu v podávání cateringu

Upozornění: Letecká společnost Travel Service oznámila změnu cateringu podávaného na linkách Travel Service a Smart Wings. Pro sezónu 2016 bude u všech letů kratších 3 hodiny poskytováno občerstvení pouze formou možnosti nákupu na palubě letadla, tzv. buy on board.

Ochrana cestovní kanceláře nebo cestovní agentury jako slabší smluvní strany

Termín „slabší smluvní strana“ má svůj význam nejen ve vztazích B2C, ale i ve vztazích B2B;  za jakých okolností může být cestovní agentura nebo cestovní kancelář pravděpodobně slabší smluvní stranou, jaká práva jí z toho postavení plynou a jaké jsou následky zneužití jejího slabšího postavení.

 • 9.10.2015
 • Eva Mráčková

ACK ČR podepsala Memorandum o spolupráci s Vietnamskou asociací cestovních kanceláří (VISTA)

Během právě uskutečněného mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITE HCMC 2015 v Ho Či Minově městě byla dojednána bližší spolupráce mezi asociacemi cestovních kanceláří ACK ČR a VISTA.

 • 16.9.2015
 • Martina Košlíková

Ochrana CK nebo CA jako slabší smluvní strany

Termín „slabší smluvní strana“ má svůj význam nejen ve vztazích B2C, ale i ve vztazích B2B. Za jakých okolností může být cestovní agentura nebo cestovní kancelář pravděpodobně slabší smluvní stranou, jaká práva jí z toho postavení plynou a jaké jsou následky zneužití jejího slabšího postavení.

 • 10.9.2015
 • Eva Mráčková

Tunisko zrušilo odletové taxy

Dle informací Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch (ONTT) byla od 31.srpna 2015 zrušena odletová taxa z Tuniska. Tato taxa byla v platnosti od loňského října v částce 30 DT/osoba.

 • 1.9.2015
 • Martina Košlíková

Egypt má nové zastoupení v Praze

Egyptská centrála cestovního ruchu (ETA) nedávno otevřela svou novou kancelář v Praze-České republice. Aktivity bude vyvíjet nejen v České republice, ale také na Slovensku, Ukrajině, v Maďarsku, Rumunsku, Srbsku a v Gruzii.

 • 24.8.2015
 • Martina Košlíková

Česko nezvládlo zavedení Vízového informačního systému na Ukrajině

K 23. červnu 2015 došlo k dlouho očekávanému kroku, zavedení Vízového informačního systému, kdy každý žadatel o české vízum musí nově poskytnout otisky prstů a digitální fotografii. I přesto, že se jednalo o dlouho připravovaný krok, Česká republika podle tuzemských a ukrajinských cestovních kanceláří tento přechod nezvládla a počty vyřízených žádostí prudce poklesly.

 • 6.8.2015
 • Martina Košlíková
Hledání členů

Asociace cestovních kanceláří České republiky je dobrovolným sdružením subjektů domácího i zahraničního cestovního ruchu oprávněných k činnosti na území ČR. Je samostatnou právnickou osobou s působností po celém území ČR.“

Přidejte se k nám

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: