Jedinečný zážitek a krásný suvenýr

Tisk Email

Jedinečný zážitek a krásný suvenýr

Nabídka sebevětších pozoruhodností zapadne, pokud ji neoživí zážitek. Zážitky jsou in – a dovedou prodat i to, nad čím by člověk kroutil hlavou, natož čirou krásu. Skloubit krásu, účel a zážitek do nepatrného odbočení při prohlídce Prahy nabízí firemní prodejna šperků značek Stefany a L&S Bohemia -  Czech Design v Benediktské ulici v Praze 1, kam by měly zamířit kroky turistů.   

Sekce památek a významných turistických cílů Asociace cestovních kanceláří ČR pod vedením PhDr. Jolany Kopřiva Myslivcové již představila cestovním kancelářím a agenturám hodně různorodých tipů pro nabídku. Poslední prezentace v dubnu ve zmíněné prodejně byla naprosto jedinečnou „třešničkou na dortu“. Majitelka a designérka Štěpánka Tóth Kurfiřtová má české polodrahokamy v rodinné tradici i v srdci. Proto je nedovede prodat jen tak mechanicky, ale spolu s příběhem, zajímavostí i radou. Tak, jak se to v zemích s rozvinutým cestovním ruchem prezentuje v krámcích s tradičními řemesly a zařazuje jako atraktivita do programu turistických skupin. Paní Štěpánka to nemá naučené, ale přímo tím žije. Pohovoří o českých polodrahokamech, kde a jak se nacházejí, ukáže, jak vlastně vypadají před opracováním, má k dispozici na výběr rozříznuté „pecky“ achátů a dalších kamenů, které si klient může zkusit sám vyleštit na hladinové leštičce a za opravdu mírný poplatek odnést jako suvenýr. Pro předem ohlášenou menší skupinu ochotně připraví kromě vyprávění i moravsko-české pohoštění – úžasné domácí koláčky či klobásky s výborným moravským vínem ze sousední vinotéky. Víno je ostatně zaručeně prověřené, majitelka je Moravanka a dovede si vybrat samé dobré zboží. Velká skupina se tam nevejde – ale mohli byste ji rozdělit na dvě skupinky mezi vinotéku a Czech Design, což je skutečně vedle sebe,  a pak je vystřídat. 

Návštěva Czech Design  rozhodně přijde turistům vhod: obohatí je o zážitek, na který se vzpomíná a současně jim pomůže vyřešit problém s nákupem vhodných suvenýrů. Zvláště v příštím roce, kdy se propagace cestovního ruchu České republiky zaměří na výročí KarlaIV., bude jistě zajímavé zavést sem turisty po návštěvě Pražského hradu, aby se podívali a poslechli si, kde a jak se vzalo to úžasné obložení kaple sv. Václava – a možná si i kousek českého kamene odvezli jako suvenýr pro sebe nebo jako originální dárek skutečně z českých zemí místo těch ryze komerčních, které tak hojně lemují královskou cestu, ale mají původ dále na východě.

Není tu totiž obyčejná prodejna, ale oasa skutečně rodinného přístupu, kde návštěvníky ochotně  seznámí s příběhy českých polodrahokamů, kterými Karel IV. obložil nejcennější místa ve své říši: Svatováclavskou kapli v Praze a kapli Sv. Kříže na Karlštejně tak, že neměly a nemají ve světě obdoby. Seznámí vás se vším, co vás kolem českých kamenů napadne – s acháty, jaspisy, vltavíny - a nechají vás vybrousit si na hladinové leštičce „váš“  vlastní achát (který si u nich můžete vybrat).

Chcete tam přivést zájemce či vaše turistické skupiny? Žádný problém. Pokud chcete jen nakoupit originální suvenýry (ruční práce, žádný kus se neopakuje) za ceny přijatelné pro každého, stačí jen kousíček odbočit z běžné prohlídkové trasy (a ještě se můžete těšit na velmi rozumné provizní smlouvy, protože v památkové sekci ACK ČR umíme skloubit nadšení s marketingem). Pokud chcete turistům k tomu něco říct, objednejte se předem, ale počítejte s tím, že místnost je dimenzována jen na menší skupiny. Můžete klientům připravit zážitek včetně moravského pohoštění (domácí koláčky, příp. klobásky) a výtečného vína ze sousední vinotéky, tak, jako jsme to měli my. A určitě budete stejně nadšeni a neodejdete s prázdnou.

 

 

 

Hledání členů

Kalendář akcí

13. června 2019
Zasedání Představenstva ACK ČR

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 

Hlavní mediální partneři