Asociace oceňuje rychlost pojišťovny Uniqa při repatriaci turistů ze Sicílie

Tisk Email

Asociace oceňuje rychlost pojišťovny Uniqa při repatriaci turistů ze Sicílie

(Praha 24. července 2013) Asociace cestovních kanceláří České republiky ocenila rychlost pojišťovny UNIQA při organizaci návratu turistů z letiště v sicilském Palermu. Jednalo se o repatriaci 112 českých turistů, kteří zde uvízli poté, co jejich zpáteční let byl zrušen a zástupci organizátora zájezdu – cestovní kanceláře Solymar, nebyli k zastižení.

Cestovní kancelář Solymar byla zapsána do obchodního rejstříku v dubnu 2002 a její specializací byla zejména Sicílie. Poté, co v letošním roce došlo ke změnám v organizační struktuře společnosti, byla pojišťovnou UNIQA vypovězena smlouva o pojištění proti úpadku, které tak vypršelo 2. července 2013.

Velmi rád bych ocenil práci zaměstnanců pojišťovny UNIQA.“ uvedl Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky a doplnil: „Situace pro ně byla značně nepřehledná. Věděli pouze, že na letišti v Palermu jsou turisté cestovní kanceláře Solymar, která u nich byla v minulosti pojištěna, ale s jejímiž majiteli nyní nedokázali navázat spojení. I přesto byla akce rychlá a všichni turisté jsou již v pořádku doma.

Klienti, kteří zakoupili zájezd u cestovní kanceláře Solymar, ale už na něj neodcestují, se musí nejprve obrátit na cestovní kancelář Solymar, která doposud nesdělila žádné stanovisko k nastalé situaci, ani z důvodu insolvence neukončila činnost.

Jan Papež

místopředseda ACK ČR pro vnější vztahy a tiskový mluvčí

jan.papez@ackcr.cz

603535989

 

Hledání členů

VYPLATÍ SE VÁM ČLENSTVÍ V ACK ČR?SPOČÍTEJTE SI TO!

Máte nějaké dotazy nebo zájem o členství?Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Metodiky

Ne x oprávněné podnikání

Jak postupovat v kritických situacích v cestovním ruchu

ACK ČR_průvodce zákazníka_2024

Péče o kvalitu

Kontakt

Asociace nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří.  Tj. není oprávněna řešit reklamace a zaujímat k nim stanoviska.

Smluvní vztah se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán (soud/mimosoudní řešení sporu ADR při ČOI).

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
E-mail: ackcr@ackcr.cz

Free Vector | Instagram icon

Chcete dostávat nabídky na semináře ACK ČR?
Napište nám na ackcr@ackcr.cz

Veletrhy

 

 

 

 

 

Partneři

 

 

Mediální partner