Co znamená počet dnů a počet nocí? Jak se určuje délka zájezdu?

Tisk Email
Za začátek zájezdu (dle platných norem v ČR, ale i v EU) je považován čas zahájení první služby a za konec zájezdu je považováno datum a čas ukončení poslední služby.

  • U zájezdu s dopravou je za začátek zájezdu považováno odbavení dopravním prostředkem a končí výstupem z prostředku v místě určené dle smlouva o zájezdu.
  • U pobytu s vlastní dopravou je zahájení datem nástupu do ubytovacího zařízení a konec opět dle smlouvy o zájezdu.
Pokud CK uvádí délku zájezdu na určitý počet dnů, neslouží však tyto celé dny k vlastní relaxaci, ale dle smluvních podmínek na přepravu klientů do/z cílové destinace (týká se prvního a posledního dne).
 
POZOR - u pobytů s vlastní dopravou, ke kterým je nabízena fakultativně možnost zakoupení dopravy, je v ceníku zpravidla uvedeno datum nástupu do ubytovacího zařízení. Čas na dopravu (pokud si ji dokoupíte), sdělí cestovní kancelář či agentura, často je totiž odjezd o den dříve.
Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: