Pražské hřbitovy - svědci kulturního vývoje Prahy a její historie

Tisk Email

Na hřbitovech v Praze můžeme výborně poznávat historii i vývoj kultury v našem hlavním městě. Na přednášce se seznámíte s hlavními milníky z historie největších a nejznámějších pražských hřbitovů.

Věděli jste, že i na hřbitově se můžete dozvědět mnoho informací o historii a kulturním vývoji místa, které hřbitov obklopuje?

V Praze se nachází mnoho hřbitovů,  které pomáhají návštěvníkům odkrýt tajemství historie.

Co nám hřbitovy mohou předat? To se dozvíte na pečlivě připravované přednášce, která se koná dne 27. února 2014 (čtvrtek) od 17:00 do 20:00 hodin.

Přednáška zahrnuje výběr pražských hřbitovů, které mají vazbu na výklad průvodce v rámci nejfrekventovanějších tras CR v Praze.

Jedná se zejména o Olšanské hřbitovy, Vinohradský hřbitov, Malostranský hřbitov, jejich zasazení do historických souvislostí vývoje Prahy a vazbu na pražské umělecké prostředí (architekti, sochaři) od baroka až po slohy 20. století. Neoddělitelnou součástí je přehled významných osobností zde pohřbených.

Přednáška je doplněna obrazovou dokumentací.

Přednáška je určena průvodcům, průvodcům Prahou, pracovníkům cestovních kanceláří, studentům, pedagogům a zájemcům o historii.

Lektor: PhDr. Eva Hájková

Cena přednášky: 400 Kč - cena obsahuje desky, papíry na psaní a CD s materiály k přednášce

Více informací zde.

TYRKYS, škola cestovního ruchu, s.r.o.

Na Moráni 5, 128 00 Praha 2

Kontakt: 224 916 485, kurzy@tyrkys.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: