TZ: Za dražšími hotely na Jadran. Nový trend českých turistů

Tisk Email

(Praha 14. dubna 2016) Chorvatsko je stálicí pro letní dovolenou českých turistů a v souvislosti s bezpečnostní situací ve světě se jeho potenciál i nadále zvyšuje. Češi začínají objevovat nová místa a požadují kvalitnější služby.

"Prodej zájezdů je v letošním roce vyšší o 20 procent ve srovnání s loňským rokem," uvádí Viktor Klimek, manažer CK Kompas a doplňuje: "Klienti letos poptávají i dražší a kvalitnější ubytovací kapacity. Největší nárůst prodeje máme u ostrova Hvar."

V roce 2015 trávilo svou dovolenou v Chorvatsku více než 13 milionů zahraničních turistů. Z České republiky sem přicestovalo 739 231 Čechů. Podle počtu přenocování (5 124 646) se čeští turisté řadí ke čtvrtým nejpočetnějším po turistech z Německa, Slovinska nebo Rakouska.

 „Zaznamenáváme velký meziroční nárůst prodejů do Chorvatska. V loňském roce jsme si ověřili, že na Jadranu to funguje jako kdekoliv jinde ve Středomoří. Čeští turisté si chtějí dovolenou užít a poptávají v Chorvatsku dražší kvalitní hotely. Největší zájem je o čtyřhvězdičkové ubytování s all inclusive. Díky dobrému leteckému spojení do Splitu a Dubrovníku Češi více vyrážejí i na dalmatské ostrovy Brač, Hvar nebo Korčula,“ konstatuje Simona Fischerová z tiskového oddělení cestovní kanceláře Fischer.

Větší pohodlí pro cesty do Chorvatska poskytne i nové letecké spojení mezi Prahou a chorvatským Záhřebem. Pravidelná letecká linka od Croatia Airlines nabídne od 21. května 2016 až do konce letošního října každý týden čtyři lety. Základní letenky budou již od 129 EUR.

„Od  zahájení prodeje na podzim loňského roku je evidentní, že současná geopolitická situace ve světě  snižuje počet bezpečných  destinací pro klidnou dovolenou. Tato situace samozřejmě nahrává momentálně právě prodeji zájezdů do Chorvatska. A to nejen zvýšeným počtem zájemců, ale i požadavky na kvalitnější služby, na které byly Češi zvyklí při leteckých zájezdech do jiných destinací,“ sděluje Petr Zemek, majitel cestovní kanceláře 101 CK Zemek.

„Současná situace nedělá z Chorvatska populární destinaci jen z hlediska českých turistů. Nesmíme zapomenout, že je oblíbenou destinací Němců nebo Rakušanů a současné prodeje v těchto zemích naznačují, že by ani Češi neměli nákup svého zájezdu na letošní léto déle odkládat,“ uzavírá Michal Veber, tajemník Asociace cestovních kanceláří České republiky.

Zdroj: Asociace cestovních kanceláří ČR a Chorvatská turistická centrála

Kontakt:
Michal Veber, tajemník
michal.veber@ackcr.cz
+420 608 217 271


Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: