TZ: Prodej zájezdů stoupá, oblíbená letoviska jsou bezpečná

Tisk Email

(Praha, 21. dubna 2016) Prodej zájezdů se během posledních týdnů v České republice i v celé Evropě zvyšuje. Z aktuálního průzkumu Asociace cestovních kanceláří České republiky vyplývá, že mnoho českých rodin má již své místo příští dovolené vybrané a nákupy zájezdů neodkládají. V oblíbených destinacích panuje klid a letoviska jsou připravena na letní sezonu.

Asociace cestovních kanceláří České republiky reaguje na včerejší informace českých médií o tom, že některým turisty oblíbeným zemím hrozí na plážích teroristické útoky. Italská zpravodajská služba, které měla být zdrojem, tuto zprávu okamžitě odmítla. 

Situaci komentuje Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky: Česká republika má vynikající zpravodajskou službu, a pokud by v místech, kam Češi rádi jezdí, hrozilo jakékoliv nebezpečí, tak se prostřednictvím Ministerstva zahraničních věcí vše ihned dozvíme.“

O tom, že není důvod ke spekulacím, je možné se přesvědčit i na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, které pravidelně zveřejňuje doporučení pro cesty. V aktuálně zveřejněných informacích nedochází k žádným podstatným změnám.

Cestovní kanceláře využívají své zahraniční partnery a delegáty v místech pobytu svých klientů a mají tak k dispozici nejaktuálnější informace o situaci. Individuálním turistům se před cestami doporučuje registrace v systému DROZD https://drozd.mzv.cz/, který v případě nouze umožňuje ministerstvu rychle české turisty informovat.

 „Prodeje v sousedním Rakousku či Německu jdou prudce nahoru, místa v kvalitních hotelech rychle ubývají, a pokud chtějí mít české rodiny ještě možnost vybrat si z kvalitní nabídky zájezdů, tak by své rozhodnutí neměly déle odkládat.“ doporučuje Sivek a doplňuje: „Určitě bych se nespoléhal na last minute. Současná situace, kdy v bezpečných zemích začíná poptávka pomalu převyšovat nabídku, umožní místním hoteliérům své ceny zvýšit, což se logicky promítne do cen zájezdů.“

Mezi nejoblíbenější země patří dlouhodobě Španělsko, Řecko, Chorvatsko, Itálie, Slovensko a Rakousko. V letošním roce se výrazně zvyšuje prodej zájezdů do Bulharska nebo Maďarska.

Viliam Sivek, předseda ACK ČR
Sekretariát ACK ČR: tel.: 224 914 543, ackcr@ackcr.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: