Turisté z Ruska ovlivní sezonu v evropských přímořských destinacích

Tisk Email

(Praha 24. květen 2016) Právě začínající hlavní turistickou sezonu ovlivní v mnoha evropských přímořských destinacích i turisté z Ruska. To je dáno zejména změnou preferencí po posledních událostech z loňského roku. Podle průzkumů Asociace cestovních kanceláří České republiky mezi preferované destinace budou patřit oblíbené jihoevropské státy, tak jako u mnohých Čechů, kteří vyrazí za mořem.

Po loňských událostech, kdy ruští turisté byli nuceni omezit své výjezdy do zahraničí, a vlivem politických vztahů Ruska s jinými zeměmi, přehodnocují Rusové své dovolenkové destinace, a to zejména své dříve velmi oblíbené lokality.

Vliv na vyšší počet Rusů cestujících do zahraničí bude mít také kurz rublu, který posílil od letošního ledna o téměř 20 procent.

„Současné prodeje ukazují, že bezpečné evropské destinace jsou opravdu v kurzu a v některých evropských letoviscích již není téměř možné najít volný pokoj.“ uvádí tajemník Michal Veber a doplňuje:“Pomalu již docházejí předem nasmlouvané kapacity cestovních kanceláří a další nabídka bude určitě dražší. Poptávku významně zvyšují právě ruští turisté, kteří hledají náhradu za jejich dříve oblíbené destinace jako je Turecko nebo Egypt.“

Mezi dlouhodobě oblíbené destinace Rusů se řadí Turecko a Egypt. Jen v roce 2015 jich do Turecka vycestovalo 3,46 milionu a do Egypta 2,24 milionu. Z přímořských evropských destinací bylo nejpopulárnější Španělsko (693 tisíc), Itálie (662 tisíc) a Řecko (634 tisíc). Z mimoevropských je to pak Thajsko a SAE.

„Domnívám se, že pokud ještě nemá někdo zakoupenou svoji dovolenou, neměl by rozhodně otálet.“ hodnotí současnou situaci na trhu předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Viliam Sivek a zároveň doporučuje: „Rusové necestují jenom k moři, ale také za poznáváním. Česká republika je pro ně oblíbenou zemí a tak zde vidím velký potenciál pro návrat ruských turistů do České republiky. Jen nesmíme zaspat s reklamní kampaní.

V roce 2015 k nám přijelo na 435 tisíc ruských turistů, což je sice o třetinu méně než v předchozím roce, ale turisté z Ruska zde v průměru pobývají 5 dnů s denní útratou téměř 4 tisíce korun, čímž se řadí mezi skupinu velmi bonitních turistů.

Zdroj: ACK ČR, Rosstat, ČSÚ

Kontakt: +420 224 914 543

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: