Trend prodlužování léta. Rekordní předprodeje letos cestovky hlásí i na září a říjen

Tisk Email

(26. července 2017) Rostoucí trend v celé Evropě – „prodlužování léta“, dorazil i k nám. Klienti si stále častěji vybírají svou dovolenou i mimo hlavní sezonu.

Páry, které nemají děti nebo nejsou zatím školou povinní a mohou tak cestovat jindy než v červenci a srpnu, nebo ti, kdo si léto chtějí jenom prodloužit, objevili výhody letní dovolené mimo dva hlavní prázdninové měsíce. Do této skupiny patří dlouhodobě i senioři.

Výhody jsou jasné:

  • příjemné počasí, umožňující lepší cestování a poznávání destinace (nižší teploty)
  • nižší ceny
  • nepřeplněné pláže a prohřáté moře

Přitom zájem o letní dovolené je letos v celé Evropě rekordní. Již předprodeje „first-minute“ byly v porovnání s předchozími lety často dvojnásobné. A proto některé destinace v Řecku, Španělsku (Mallorce) a v Itálii byly již v těchto předprodejích značně probrané.

Stejný zájem se očekává i o odlety v září a říjnu. Češi tak kopírují model, který se již několik let objevuje na německém, britském, ale i skandinávském trhu.

Pokud se někdo bude rozhodovat o podzimní dovolené až v půlce srpna, bude muset dělat kompromisy ohledně hotelu, ale možná i destinace. Mezi nejvyhledávanější destinace patří letecky Řecko, Itálie (Kalábrie, Sardinie, Ischia),Turecko, Španělsko (Baleárské a Kanárské ostrovy), Egypt a Tunisko. Individuálně poté turisté cestují za památkami a krajinou nejvíce na Slovensko, do Rakouska či Itálie.

Zdroj: Asociace cestovních kanceláří ČR

Kontakt: Jan Papež, místopředseda ACK ČR, jan.papez@ackcr.cz, tel. 603 535 989

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: