Případný odchod Řecka z eurozóny neovlivní turistiku

Tisk Email

Případný bankrot veřejných financí a vystoupení Řecka z EU či eurozóny, v krátkodobém horizontu nijak neovlivní tamní turistický ruch.

„Vzhledem k závislosti řecké ekonomiky na turismu lze téměř s jistotou vyloučit jakékoli turbulence během letní sezony 2015, která je již v plném proudu.“ konstatuje místopředseda Asociace cestovních kanceláří České republiky Jan Papež.

Ani v této době se čeští turisté v Řecku se žádnými známkami makroekonomických problémů nesetkají. Tamní hoteliéři a podnikatelé ve službách vědí, že období od května od října rozhoduje o jejich příjmech za letošní rok. Chtějí vytvořit zisk a proto nabízejí maximum služeb.

Řecko patří dlouhodobě k nejpopulárnějším letním destinacím a řadu let se s pouze velmi drobnými výkyvy pohybuje na úrovni 300 000 českých návštěvníků. Počty prodaných zájezdů do Řecka navíc letos mírně stoupají.

„Nejpopulárnější jsou mezi českými turisty řecké ostrovy Rhodos, Kos a Kréta,“ uvádí tiskový mluvčí cestovní kanceláře Fischer Jan Osúch a doplňuje: „Drtivá většina našich klientů létá do Řecka se stravováním all inclusive. Přestože řecké taverny často lákají k polednímu i večernímu posezení, většina Čechů chce mít pod kontrolou celkovou cenu zájezdu a nechtějí už na místě příliš počítat, jak bohaté večeře si mohou dovolit. Do řeckých restaurací pak chodí spíše jen na víno, ouzo nebo dobré olivy.“

V nabídkách zájezdů se u cestovních kanceláří objevují nejvíce 7mi nebo 11ti denní letecké zájezdy. Průměrná délka pobytu se z necelých 9ti dnů v roce 2013 zvýšila na téměř 10 dní v loňském roce.

Jan Papež, místopředseda ACK ČR

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: