Předseda Viliam Sivek jednal s ministrem turismu Číny

Tisk Email

Za účelem poznání České republiky a jednání o možné spolupráci v oblasti cestovního ruchu přiletěla v sobotu do Prahy významná delegace zástupců China National Tourism Administration (CNTA) v čele s předsedou této organizace ministrem Shao Qiwei a v doprovodu zástupců několika význačných čínských společností poskytujících služby v cestovním ruchu.

V podvečer se uskutečnilo samostatné jednání s předsedou Asociace cestovních kanceláří ČR panem Viliamem Sivekem, při kterém byly mezi oběma stranami diskutovány otázky z oblasti cestovního ruchu. Kromě zástupců Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce se za čínskou stranu zúčastnil pan Li Shihong, generální ředitel odboru pro podporu cestovního ruchu a mezinárodní spolupráci, pan Tang Bing, náměstek ředitele odboru dozoru a regulace odvětví cestovního ruchu, pan Feng Litao, ředitel odboru pro podporu cestovního ruchu a mezinárodní spolupráci, pan Liu Xiaohu, vedoucí oddělení z ústřední kanceláře, pan Zhu Ning, vedoucí odboru podpory cestovního ruchu a mezinárodní spolupráce.

Pracovního setkání se zúčastnili také nejvýznamnější čínští podnikatelé: Zhang Lijun, prezident China CYTS Tours Holding Co. Ltd. s více než 8 miliony turistů směřujícími za hranice Číny, dále pak Wang Yu, viceprezident Shanghai Spring International Travel Service vlastnící 40 letadel typu A320 a v neposlední řadě Lu Jianxu, prezident Guangzhou Guangzhilv International Travel Services Ltd., největší cestovní kanceláře v oblasti jižní Číny.

Následné pracovní večeře v restauraci Zlatá Praha se zúčastnila také velvyslankyně Čínské lidové republiky v ČR paní Ma Keqing s doprovodem.

„Čínská lidová republika je velmi významným trhem pro příjezdový cestovní ruch,“ uvedl Viliam Sivek, předseda Asociace a doplnil: „Považuji návštěvu nejvyššího představitele cestovního ruchu Číny v naší zemi od Sametové revoluce za průlomovou. Jednání, která se povedou, by měla otevřít cestu čínských turistů do České republiky. Je však nezbytné co nejvíce zjednodušit vízové procedury a nalézt možnost přímého leteckého spojení.“

Česká republika je pro čínské turisty stále zajímavější a meziroční nárůst turistů z Číny je tak více než 12 procent. Podle údajů Českého statistického úřadu zavítalo vloni do České republiky 163 857 turistů z Číny. Průměrná doba jejich pobytu je 1,59 noci a průměrně zde denně utratí 3 300 korun.

CNTA je odpovědná za rozvíjení turistiky na území Číny. Je podřízena přímo Čínské státní radě a své hlavní sídlo má v Pekingu, dále má desítky provinčních i zahraničních poboček, jejichž úkolem je propagace turistiky v Číně. V Evropě jsou její pobočky například v Londýně, v Paříži, v Curychu či ve Frankfurtu nad Mohanem.

Čínští turisté jsou většinou mladí a vzdělaní. Kromě české metropole si oblíbili Český Krumlov a Kostnici v Kutné Hoře. Velmi rádi nakupují značkovou módu, šperky a hodinky a díky tomu patří mezi skupinu turistů s největší útratou.

Zdroj: Asociace cestovních kanceláří České republiky, Lípová 511/15, 120 44  Praha 2 (tel.: 224 914 543, ackcr@ackcr.cz , http://www.ackcr.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: