Kanada rozšíří vízové služby v Praze

Tisk Email

 

Praha, 10. prosince 2009 – Vláda Kanady rozšíří v prosinci služby pro žadatele o návštěvnické vízum v České republice, oznámil dnes kanadský ministr občanství, přistěhovalectví a multikulturalismu Jason Kenney.

„Kanada vítá opravdové návštěvníky z České republiky. Pracujeme na tom, abychom rozšířili naše vízové služby v Praze tak, aby mohli žadatelé z České republiky získat vízum pro krátkodobý pobyt ve své zemi,” dodal ministr Jason Kenney.

V červenci tohoto roku Kanada oznámila, že znovu zavádí vízovou povinnost pro Českou republiku v důsledku vysokého počtu žadatelů o azyl z České republiky.

S platností od 21. prosince 2009 budou mít čeští žadatelé o návštěvnické vízum kromě stávajících služeb možnost podat svoji žádost, mluvit se zaměstnancem vízového oddělení a vyzvednout si vízum v budově Velvyslanectví Kanady v Praze.

„Vztah Kanady s Českou republikou je důležitý a budeme pokračovat ve spolupráci s Vládou České republiky na zlepšování tohoto vztahu,“ uvedl ministr Jason Kenney. „Hledáme způsoby, jak zlepšit naše služby pro žadatele.“

Detaily týkající se nové služby budou k dispozici na webových stránkách Velvyslanectví Kanady v České republice.

Pro další informace prosím kontaktujte (pouze média):

Michael Vlček

tiskový mluvčí Velvyslanectví Kanady

e-mail: michael.vlcek@international.gc.ca

tel.: 272 101 872, 725 615 265

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: