Aktuální informace - Mexiko - prasečí chřipka

Tisk Email

V souvislosti s posledními informacemi o šířící se nákaze viru prasečí chřipky v Mexiku doporučuje Ministerstvo zahraničních věcí do postižených oblastí v Mexiku (zejména distrikt hlavního města Mexiko City, San Luis Potosí ve střední oblasti země a Mexicali nedaleko hranic s USA), pokud to není nezbytně nutné, necestovat.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje občanům striktně dbát při cestách do Mexika základních hygienických opatření a pokud možno se vyhýbat větším shromážděním osob. V případě potřeby doporučujeme kontaktovat Velvyslanectví České republiky v Mexiku.

Přestože současné stanovisko Ministerstva zahraničních věcí ČR nedává žádný právní základ, aby byla cestovní kancelář povinna zájezdy do Mexika rušit, některé cestovní kanceláře zájezdy do míst postižených nákazou ruší a nabízí svým zákazníkům možnost výměny za zájezd do jiné destinace.

Například vedení společnosti Exim tours rozhodlo o zrušení nejbližších odletů z Prahy do mexického Cancúnu a umožňuje svým klientům vybrat si bezplatně jinou lokalitu. Stejná opatření přijala také cestovní kancelář Siam Travel. Cestovní kancelář Čedok v nejbližším období nové zájezdy do Mexika nepřipravuje, neboť hlavní sezóna v této destinaci v dubnu končí. Návrat současných klientů očekává v první polovině tohoto týdne.

Zdroj: MZV, ACK ČR, Exim Tours , Čedok , Siam travel

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: