Vladimír Komňacký - ZLOMKY PŘÍBĚHŮ

Tisk Email

V jabloneckém muzeu vystavuje Vladimír Komňacký –  uznávaný šperkař, všestranný výtvarník a restaurátor, který spolupracoval také na obnově Relikviáře sv. Maura.

altAkademický sochař Vladimír Komňacký patří bezesporu k významným českým šperkařům. Výstava prezentující jeho tvorbu z let 1983 – 2013 představuje mnoho tváří tohoto výtvarníka s jabloneckými kořeny. V letech 1979 – 1985 vystudoval jabloneckou Střední průmyslovou školu a posléze absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér sklářského výtvarnictví u profesora Jozefa Soukupa. V současné době, vedle umělecké a restaurátorské činnosti, působí také jako výtvarný pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole Jablonec nad Nisou.

altBěhem své dosavadní tvůrčí činnosti spolupracoval na řadě zajímavých projektů, včetně práce pro zahraniční filmovou tvorbu. V letech 1996 – 2002 se podílel na restaurování jedinečné zlatnické památky – Relikviáře sv. Maura. V roce 2010 vytvořil brož pro významnou americkou političku s českými kořeny Madelaine Albrightovou, která jí byla předána při příležitosti českého vydání její knihy Tajemná řeč broží. Vladimír Komňacký je rovněž autorem insignií města Jablonce nad Nisou – městského znaku a primátorského řetězu.

altVýstava VLADIMÍR KOMŇACKÝ / ZLOMKY PŘÍBĚHŮ představuje více než 200 prací – především šperků, užitných předmětů a obrazů – které vznikly během třiceti let autorovy umělecké dráhy. Vůbec poprvé bude veřejně vystavena ARCHA NOEMOVA - kovový nástolec inspirovaný zlatnickými a stříbrnickými pracemi z drážďanské klenotnice Grünes Gewölbe. K výstavě je připraven výtvarný ateliér nejen pro děti, v rámci kterého se bude moci každý účastník pod odborným vedením Vladimíra Komňackého stát tvůrcem.

Výstava VLADIMÍR KOMŇACKÝ / ZLOMKY PŘÍBĚHŮ bude v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou otevřena do 4. května.

KONTAKT

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Šárka Sirůčková, kurátorka výstavy, tel.: 483 310 947, e-mail: sarka.siruckova@msb-jablonec.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: