Velikonoce s lidovou tvorbou v Regionálním muzeu Mělník

Tisk Email

Ve čtvrtek 8. března 2012 se bude v Regionálním muzeu Mělník otevírat výstava k nejkrásnějším jarním svátkům „Velikonoce s lidovou tvorbou“, kterou  připravila paní Jarmila Horná – členka Klubu lidové tvorby.

Tato výstava ručních prací a mnohdy již zapomenutých řemesel lidové tvorby není v muzeu poprvé. Již v roce 2006 muzeum s Klubem spolupracovalo na vánoční výstavě. Nyní zahrnuje období od Masopustu do Velikonoc, při které poznáte také různé zvyky a tradice. Nebude chybět ani Pašijový týden.

Členky Klubu využívají k výrobě hlavně přírodní materiály jako lýko, sláma, šustí a dále také textil, papír, korálky i dráty k např. pletení zvířátek či postaviček. Uvidíte krásné obrázky paličkované či háčkované. Určitě nepřijdete o různé techniky zdobení kraslic, vizovické pečivo atd.

Samotná výstava bude k vidění do 8. dubna 2012.

V sobotu 24. března o Velikonočním jarmarku budou členky Klubu lidové tvorby, po celý den od 9,00 – 17,00 hod. předvádět některá, již zmíněná řemesla.

Přijďte se inspirovat jarní výzdobou!

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: