Prezentace sekce Památek a významných turistických cílů

Tisk Email

Dne 6. listopadu t. r. se uskutečnila prezentace Muzea Speculum  Alchemiae - Zrcadlo alchymie, které se nachází v Haštalské ulici číslo 1 v samém centru Prahy. Členy ACK ČR přivítala předsedkyně sekce PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová spolu s představiteli muzea panem L. Horvathem a p. Dr. Ing. Fajmonem, MBA.

Tento malý dům má velmi pozoruhodné osudy. Patří k nejstarším domům v Praze a na konci 19. století byl spolu s ostatními domy na židovském Josefově určen k demolici. Není dosud jasné, proč se tak stalo, ale je jisté, že nakonec zbořen nebyl.

V době velkých povodní Prahy v roce 2002 majitel domu zjistil, že sklepení je větší než se původně předpokládalo. Po odklizení naplavenin se objevily prostory se zbytky alchymistických pecí z konce 16. století. Prostory prošly velmi náročnou rekonstrukcí a v letošním roce zde bylo otevřeno komorní muzeum.

Prohlídka podzemí domu, kterým nás provedl osobně pan Dr..Ing. Blahoslav Sajmon, MBA, který jako „Rudolf II.“ poutavě vyprávěl o historii domu, jeho rekonstrukci, budování expozice i současném stavu, byla zajímavá. V několika místnostech jsme viděli různé pece, nejen na destilaci elixíru, ale i na „výrobu“ zlata. Viděli jsme i potřebné baňky a nástroje, které se k jeho výrobě používaly. Renesanční expozice tohoto typu v Praze doposud chyběla a velmi zajímavá prohlídka pro nás byla nezapomenutelným zážitkem. Na závěr jsme se seznámili s elixírem věčného mládí, který se vyrábí dle prastaré receptury ze 77 bylinek a je možné ho v muzeu zakoupit

Zařazení prohlídky muzea je vhodné pro žáky a studenty. Stejně tak je zajímavé např. pro dospělé klienty v rámci pořádání zážitkových prohlídek, protože v rámci prohlídky lze objednat nejen klasický průvodcovský výklad, ale i např. výklad Rudolfa II, přítomnost alchymisty a dalších historických postav.

Pro další informace a jednání o zařazení objektu do Vašich programů kontaktujte

www.speculumalchemiae.cz

p. Ludevít Horvath a Dr. Ing Blahoslav Fajmon MBA

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: