Památník Terezín - výstava TOMÁŠ LAUB – PŘÍČNĚ

Tisk Email

Památník Terezín srdečně zve na výstavu TOMÁŠ LAUB - PŘÍČNĚ (grafika, obrazy). Slavnostní vernisáž; se koná ve výstavním prostoru „Ženského dvora“ Malé pevnosti Terezín 08.08. 2013 ve 14 hodin.

altVýstava bude probíhat denně od 9.00. do 18.00. hodin až do 31.10.2013.

Tomáš Laub (narozen 1963) je český grafik, výtvarník a ilustrátor.

V umělecké tvorbě Tomáše Lauba převažuje technika leptu na deskách různých rozměrů, od velmi malých formátů po tisky o rozměrech přes 30 x 40 cm. Jedná se o lepty jednobarevné i vícebarevné. V minulosti tvořil linoryty nebo suchou jehlu a věnoval se i malbě. Grafice se soustavně věnuje od poloviny 80. let, dosud vytvořil přes pět set grafických děl. Ilustrace vytváří především pro odborné publikace.

Mezi nejčastější náměty patří přírodní motivy, zážitky z cest, momenty ze všedního života i abstraktní náměty. Lidé se v námětech vyskytují jen velmi zřídka.

Umělecké tvorbě se Tomáš Laub věnuje soukromě, ve svém volném čase. S grafickými technikami se seznámil v soukromých kurzech a další potřebné rady získával zejména od Marie Blabolilové, významné české grafičky a malířky  .

Tomáš Laub se zúčastnil řady skupinových výstav a uspořádal i samostatné výstavy. Jeho díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v Česku i v zahraničí.

Napříč

Dívám se, občas načrtávám, zaznamenávám. Někdy najdu to, co jsem spatřil, v jiném pohledu, posunu.Výsledky některých pozorování a úvah jsou předloženy zde. Slova v názvech jsou často jen pomocná, je to pokus o přiblížení souvislostí s místem, určitou situací. Skicuji, maluji, leptám, sním... Nepřestává mne to těšit.

Tato výstava je také připomenutím mého dědečka, mjr. Aloise Lauba (31. 12. 1896 Rokycany – 19. 2. 1945 Brandenburg) a jeho spolupracovníků z odbojové skupiny Oliver, kteří prošli těmito zdmi v roce 1944 cestou k rozsudkům smrti.

Zdroj: Památník Terezín

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: