Jablonecká bižuterie v Nostickém paláci

Tisk Email

V sídle ministerstva kultury v Nostickém paláci v Praze na Malé Straně proběhlo ve středu 10. dubna slavnostní zahájení výstavy „Jablonecké poklady – Od skleněných kamínků k majestátným kamenům“.  Jablonec se zde představuje jako centrum  světoznámé bižuterie a mimořádné architektury.

altMuzeum skla a bižuterie, Magistrát města Jablonec nad Nisou a další instituce se spojily a představily v Nostickém paláci v Praze mimořádný výstavní projekt, kterým prezentují to nejzajímavější, co lze v tomto městě najít. Výstava je rozdělena do tří celků, kde základní částí je putovní výstava Nekonečný příběh bižuterie, kterou připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Druhá část je věnována obrazům jabloneckého patriota Zdeňka Daniela, jenž dokumentuje architektonicky hodnotné budovy města. Třetí část výstavy je v režii Městské galerie MY a představuje  unikátní jabloneckou radnici, která v letošním roce oslaví 80. narozeniny.

altNa vernisáži zazpíval pěvecký sbor Vrabčáci pod vedením ředitele jabloneckého Městského divadla Pavla Žura. „Nikdy nezapomenu na svou první návštěvu v Jablonci, kdy mě usadili do hlediště divadla a z pódia zazněl jeich zpěv. To bylo opravdu mimořádně dojemné“ uvedla ministryně kultury Alena Hanáková. A na důkaz si dokonce nechala zazpívat oblíbenou písničku na přání. Poté se již společenské prostory před konírnou zaplnily ukázkou z módní přehlídky Svazu výrobců skla a bižuterie „Made in Jablonec“.

altVýstavou „Jablonecké poklady byl zahájen projekt „Otevřené ministerstvo“, kterým se široké veřejnosti otevřely brány reprezentačního sídla Ministerstva kultury ČR – Nostického paláce. Všem zájemcům bude výstava přístupna ve všední dny od 10 do 16 hodin od 11. dubna do 12. května zdarma.

KONTAKT:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou,U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou, www.msb-jablonec.cz

Ing. Milada Valečková, tel.: 483 369 010, e-mail: milada.valeckova@msb-jablonec.cz

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: