Galerie GASK zve na výstavu - EUROPA JAGELLONICA

Tisk Email

Dovolujeme si Vás pozvat do galerie GASK na výstavu EUROPA JAGELLONICA/ UMĚNÍ A KULTURA VE STŘEDNÍ EVROPĚ ZA VLÁDY JAGELLONCŮ/ 1386 - 1572.

Europa Jagellonica /Umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců/ 1386–1572 je česko-německo-polský výstavní projekt, který poprvé v širokých mezinárodních souvislostech střední a středovýchodní Evropy představí Jagellonce jako evropskou dynastii s dopady na umění a kulturu.

Mimořádný výstavní projekt začíná v Kutné Hoře v rámci zastřešujícího tématu: „Těžba stříbra a umění kolem roku 1500“.

Příběh Jagellonců

Příběh polské dynastie je unikátní. Jagellonci se v čase vymírání velkých rodů (Anjouovci, Lucemburkové, Piastovci) takřka „přes noc“ stali jednou z nejsilnějších dynastií střední a východní Evropy. Území, které ovládaly, sahalo od Baltu až k Jadranu a Černému moři a jejich geny dodnes přežívají v evropských panovnických rodech.

VZÁCNÁ KUTNOHORSKÁ ILUMINACE ZNOVU VYSTAVENA
V rámci probíhající výstavy Europa Jagellonica je od 29. června do 10. srpna vystavena vzácná iluminace.
Kutnohorská iluminace byla vydražena 8. prosince 2009 v aukční síni Sotheby´s v Londýně. Jde o zcela unikátní památku české knižní malby - Iluminace. Galerie Středočeského kraje GASK získala toto dílo mimořádné uměleckohistorické hodnoty za částku 510 000 liber. Tato iluminace je svým významem souměřitelná s fragmentem Dalimilovy kroniky, kterou vydražila Národní knihovna na aukci v Paříži před čtyřmi lety.

Rádi bychom Vás upozornili zejména na nové možnosti zvýhodněné prázdninové dopravy:

Středočeský kraj ve spolupráci s Českými drahami a Galerií Středočeského kraje připravil od 1. července do 30. září 2012 mimořádnou akci pro všechny cestující do Kutné Hory:

Od 1. července až do 30. září 2012 budou mít cestující možnost z jakéhokoliv místa republiky vyjet s  25% slevou do Kutné Hory a navštívit výstavu Europa Jagellonica s  10% slevou.

Podmínky akce Středočeského kraje ve spojení s Českými drahami jsou následující:

1.        Zakoupení obousměrné (nikoliv jednosměrné) vlakové zpáteční jízdenky z Vaší výchozí vlakové stanice kdekoli v ČR do Kutné Hory a zpět

 2.       Další 10% slevu na vstupné kdykoli od 1. 7. do 30. 9. 2012 poskytne galerie GASK na výstavu Europa Jagellonica za podmínky předložení obousměrné (nikoliv jednosměrné) vlakové zpáteční jízdenky.

 3.      Při nákupu vstupenky na výstavu Europa Jagellonica si nechat orazítkovat zpáteční vlakovou jízdenku, kterou tak při cestě zpět průvodčí uzná (jinak bude třeba 25% slevu doplatit!).

 Upozornění:  V případě využití 25% slevy na obousměrnou zpáteční jízdenku v termínu  1.7. -30. 9. 2012, požadujte při nákupu vstupenky v galerii GASK razítko na jízdenku. Při jakýchkoli nejasnostech pište na mail: info@gask.cz

ZLEVNĚNÁ AUTOBUSOVÁ DOPRAVA DO KUTNÉ HORY NA JAGELLONCE

Zvýhodněné jízdné  TURIST obyčejné jízdné, TURIST zlevněné jízdné 50%sleva    

S platností od 1. července 2012 do 30. září 2012 ve spolupráci se společností Veolia Transport a.s. bude zavedeno zlevněné jízdné pro linku s odjezdem v 9:00 hod. (ze zastávky PRAHA, FLORENC) v úseku "Praha, Florenc - Kutná Hora, AUT. ST." s možností přestupu na linku MHD s odjezdem v 10:27 hod. v úseku "Kutná Hora,aut. st.- do zastávky Kutná Hora, k nemocnici":   

  PODMÍNKY ZAKOUPENÍ ZLEVNĚNÉ JÍZDENKY:    

 • Cestující má nárok na zakoupení zlevněné jízdenky, pokud se řidiči prokáže již zakoupenou vstupenkou na výstavu EUROPA JAGELLONICA, vstupenky na výstavu lze koupit v předprodeji Ticket stream, nebo v nově otevřeném Informačním centru Středočeského kraje v Husově ulici v Praze 1  (Galerie Gate)

 • Zakoupená jízdenka je platná pro spoj 620960 v úseku Praha, Florenc - Kutná Hora, aut. st.  s přestupem na spoj linky 245001 MHD ze zastávky Kutná Hora, aut.st. do zastávky Kutná Hora, k nemocnici.

  • Cestující  se při přestupu pouze prokáže platnou jízdenkou z linky 620960. Na spoji MHD nebude odbaven žádnou jízdenkou.

Cena jízdenky:

TURIST obyčejné jízdné: 60,-Kč      

TURIST zlevněné 50%jízdné: 30,-Kč  

    

 

 

 

 

 

 

    

 

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: