Aktivní prázdniny v muzeu

Tisk Email

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou rozšířilo na prázdninové období nejen svou provozní dobu, ale také aktivity. Každý letní víkend tu na návštěvníky čekají nové zážitky, ať už v podobě ukázek práce se sklem a bižuterií, tak ochutnávek pivních speciálů. Slíbena je i návštěva historických automobilů.

V cyklu akcí „Skleněné prázdniny“ budou moci návštěvníci ve vestibulu hlavní budovy sledovat vybrané techniky zpracování skla nebo tradiční postupy výroby bižuterie. Cyklus začíná už v sobotu 30. června lidovou podmalbou na skle a skončí hned trojicí ukázek v posledním srpnovém víkendu. Celkem  je připraveno 11 jednotlivých akcí, budou probíhat vždy od 9 do 16 hodin a vstup je na ně zdarma. „Rukodělné techniky předvedou mistři svého oboru, kteří se výrobou zabývají již dlouhá léta. Návštěvníci si některé z nich budou moci i sami vyzkoušet,“ láká programová pracovnice muzea Jaroslava Vaňová. Ve dnech 24. - 26. srpna je program ještě posílen, protože v těchto dnech se do prostor jabloneckého Eurocentra připravuje velká bižuterní výstava. Ukázky jsou ale naplánovány i na každý ze svátečních červencových dní.

A  pokud se nebude předvádět, pak bude víkend věnován ochutnávkám pivních speciálů v Galerii Belveder. V rámci doprovodného programu k výstavě pivních sklenic a obrázků Petra Urbana jsou připravena barevná odpoledne - Černý pátek 13. července, Červená sobota 28. července a Tmavo-žlutá sobota 18. srpna. Točit se bude vždy od 14 do 17 hodin, v případě zájmu je možné dobu prodloužit. O hudební doprovod se postarají v uvedené dny Country kapela Alabama, Mackie Messer Band nebo tajemná Skupina s nástroji. Jako bonus je předběžně přislíbena na neděli 19. srpna návštěva kolony historických vozidel klubu veteránů, kteří se do Belvederu přemístí pod vedením Petra Urbana a herce Pavla Nového ze svého srazu ve Smržovce.

„Snažili jsme se postavit naši letní nabídku tak, aby si mohl vybrat opravdu každý. Obě muzejní budovy budou otevřeny každý den, navíc je na každý víkend připraven nějaký zajímavý program. Domácí i návštěvníky Jablonce a Jizerek by tedy neměla ani při špatném počasí přepadnout nuda a splín. Vždycky mají možnost zajít k nám do muzea“, doplnila ředitelka muzea Milada Valečková.

Skleněné prázdniny v muzeu
Cyklus předvádění výroby skla a bižuterie

Muzeum připravilo prázdninový cyklus ukázek sklářských a bižuterních technik, kterými chce představit bohatou řemeslnou tradici místního regionu.

Prezentace bude možné navštívit od 9 do 16 hodin ve vestibulu muzea. Vstup na předvádění zdarma.

NA belvederu se roztočí pípy!
Ochutnávky pivních speciálů s hudebním doprovodem

K výstavě „A přece se točí! Pivní holby, korbele, půllitry a sklenice od A po Z“ s exkluzivními obrázky Petra Urbana a pivovarem KONRAD  je nachystán atraktivní program v podobě ochutnávek pivních speciálů.

Pípy se v galerii roztočí od 14 do 17 hodin:

13.7. na Černý pátek

28. 7. na Červenou sobotu

18. 8. na Tmavo-žlutou sobotu.

O hudební doprovod se postarají Country kapela Alabama, Mackie Messer Band a Skupina s nástroji.

Otvírací doba o prázdninách:

Hlavní budova muzea:    PO – NE        9.00 – 17.00

Galerie Belveder:           PO – PÁ        13.00 – 17.00

                                 SO – NE        10.00 – 17.00
KONTAKT:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

Ing. Jaroslava Vaňová, PhD. - produkční, programový a výchovně vzdělávací pracovník,

tel.: 483 369 021, e-mail

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: