Školáci mají sedět doma a uklízet

Tisk Email
11.07.2009 - Jan Veselý - Severní Čechy - str. 02

Organizace nazývající se Asociace cestovních kanceláří včera oznámila, že jednala o rozložení hlavních školních prázdnin do doby od června do září. Navrhuje, aby to bylo jako s jarním volnem, které se střídá postupně po bývalých okresech.

Prý to podporuje i ministerstvo pro místní rozvoj.
Každý rok doplatí na jednání podivných vývozců lidí k moři desítky lidí. Nedostanou to, co si zaplatili, případně jsou rovnou okradeni. Cestovky si nedokážou udělat ani pořádek mezi sebou a teď by chtěly dělat pořádek ve školách? Důvod jejich jednání je zřejmý, nemá cenu se o něm moc rozepisovat: lidé by byli nuceni jezdit na dovolenou v delším čase a odpadly by nejrůznější slevy. Zisk by se jen zvyšoval.
Když doženu nápad do absurdna, myslím, že by měli prázdniny určovat podle lokálních podmínek hasiči a policisté. Ví se třeba, že povodně v tomto kraji přicházejí statisticky nejčastěji v červenci a lednu. S létem problém není, ale v lednu prostě musí být školáci bydlící poblíž řek připraveni doma pomáhat s úklidem.

Jan Veselý, vedoucí redakce

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - severní Čechy

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: