Hotely v Praze čeká vlna krachů

Tisk Email

PRAHA (MEDIAFAX) - Pražští hoteliéři začínají cítit dopady ekonomické krize čím dál tím palčivěji, a proto zlevňují, aby si udržely hosty, řada z nich až o polovinu. Kvůli úbytku hostů a zlevnění zaznamenali meziroční pokles tržeb na jeden pokoj v rozmezí 20 - 35 procent. Píší o tom pondělní Hospodářské noviny.

Předseda asociace cestovních kanceláří Viliam Sivek, jemuž patří největší tuzemská síť hotelů EuroAgentur Hotels and Travel předpovídá krach 70 pražských hotelů. " Počkají si na silvestra, kdy přijíždí víc turistů, ale myslím si, že novou sezonu už nedožijí, " odhaduje Sivek a dodává, že sám zvažuje o zavření dvou hotelů.

Výše aktuálních cen za ubytování je přitom podmíněna zejména návštěvností, která podle agentury Czech Tourism meziročně poklesla až o 18 procent. " Situace je velmi tristní, v Praze se dá nyní koupit pokoj ve čtyřhvězdičkovém hotelu i za padesát eur. Když z toho odečtete DPH, ubytovací poplatek, poplatky Ochrannému autorskému svazu, umělcům z Intergramu, platby za energie, prádelny, úklid, cenu snídaně a náklady na personál, tak budete pomalu doplácet, " řekl ředitel hotelu Perla Tomáš Startl.

Celkový pokles tržeb českých ubytovacích zařízení se za první pololetí vyšplhal podle Českého statistického úřadu na 16 procent. Nabídka převyšuje poptávku ve většině regionů již od loňského roku. Například v Praze funguje téměř 430 hotelů a celkem je ( včetně penzionů a ubytoven ) k dispozici 120 tisíc lůžek, což je více než ve Vídni. Přitom ubytovací kapacity v Praze neustále přibývají. Jen letos se " hotelový park " rozrostl již o tři nové hotely, Buddha bar, Sheraton a Park Inn Prague. Další trojka - Rocco Forte, Kings Court a Jurys Inn - by měla být otevřena ještě do konce letošního roku.  Zdroj : Petr Barták MEDIAFAX

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: