Sekce památek ACK ČR prezentovala pražské věže

Tisk Email

Sekce památek ACK ČR prezentovala pražské věže

K oslavě třetích narozenin sekce památek ACK ČR pozvala předsedkyně sekce PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová  12. února členy ACK ČR na Staroměstskou mosteckou věž, kterou spolu s dalšími pražskými věžemi od 21. ledna letošního roku nově spravuje Muzeum hl. města Prahy. PhDr. Jolana Kopřiva Myslivcová úvodem připomněla, že Praha je pověstná mj.  jako město  věží, jejichž počet přesahuje příslovečnou stovku – ale jen zlomeček tohoto počtu je turistům přístupný. Muzeum z nich spravuje obě mostecké věže, Prašnou bránu, Svatomikulášskou městskou zvonici, Rozhlednu na Petříně a Zrcadlové bludiště tamtéž. Toto bludiště je replikou brány Špičky z Vyšehradu – a tak ke věžím představujícím městské opevnění tak trochu patří.

Ředitelka Muzea hl.m. Prahy PhDr. Zuzana Strnadová seznámila účastníky se záměry, jak oživit prohlídky věží cílenými výstavami, pro které Muzeum hl.m. Prahy má v depozitářích nepřeberné množství materiálu. Zaměří se všestranně – pro cizince i tuzemské návštěvníky, dospělé i pro rodiny s dětmi, školy a mládež, samozřejmě tak, aby to odpovídalo charakteru každé památky. Tak např. pro Petřínskou rozhlednu se nyní chystá výstava „Věže z Merkuru“. V Prašné bráně budou dějiny opevnění Prahy a v Malostranské mostecké věži expozice zaměřená na mosty.

Kustodi i pracovníci v pokladnách hovoří cizími jazyky, návštěvní hodiny najdete na webových stránkách www.muzeumprahy.cz . V létě to bude dokonce do 22 hodin. Pokud má nějaká skupina zájem na pozdější prohlídce, může si ji objednat – noční pohled za to rozhodně stojí, může si ji objednat, vyžaduje se však platba předem.

 

K narozeninové oslavě patří pohoštění a dárek. Obojího se sekci památek ACK ČR dostalo. Přesvědčili jsme se, že i v gotické místnosti v druhém patře (pochopitelně bez výtahu) lze pro komornější akce zařídit hezký catering. Jako dárek dostali účastníci prezentace volné vstupenky do všech objektů spravovaných Muzeem hl.m.Prahy, tedy kromě pražských věží i do hlavní budovy muzea, do Podskalské celnice Na Výtoni a do areálu zámku Ctěnice, který letos rovněž přechází pod správu Muzea. Od 1.července 2013 tam bude expozice řemesla a tradiční lidová kultura.

Po prohlídce Staroměstské mostecké věže jsme se vydali přes Karlův most nikoliv do věže Malostranské, protože ta je momentálně zavřená, ale na Svatomikulášskou městskou zvonici, která léta plnila funkci městské ochranné hlásky, aby se pak za totality veřejnosti totálně uzavřela, protože sloužila STB jako „špehovna“. Cestou můžete turistům dopřát odskočit si do blizoučké Pilsner Urquell galerie, což je spojení reprezentačních prostor Plzeňského Prazdroje se značkovou prodejnou, kde si můžete prohlédnout interaktivní výstavu vč. ochutnávky piva, zakoupit suvenýr – a zároveň i využít hygienické zařízení, které na věžích chybí. Pro předem objednané skupiny členských cestovních kanceláří je prohlídka včetně ochutnávky zdarma! V teplejším období se dá krásně posedět na vnitřním dvorku a pro incentivní akce využít celý objekt včetně posezení ve sklepní místnosti pro cca 20 - 24 osob. Pilsner Urquell galerii ovšem musíte objednat na samostatné adrese.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: