Prezentace ACK: tip pro nevšední zážitky

Tisk Email

Prezentace ACK: tip pro nevšední zážitky

Aktuálním trendem v cestovním ruchu je zážitkový turismus. Pro cestovní kanceláře je to současně výzva i požehnání. Právě tady mohou nabízet přidanou hodnotu, své know how, protože objednat si ubytování a jenom někam dojet dnes umí kde kdo a nepotřebuje k tomu cestovní kancelář, nebo si to přinejmenším myslí – a diví se, až když někdy po pouhé poptávce po internetu přijde rovnou účet respektive stornopoplatek, zatímco cestovní kancelář něco takového účtuje až po uzavření cestovní smlouvy.

V souladu s trendem zážitkové turistiky ACK ČR častěji prezentuje svým členům nejrůznější nevšední možnosti k využití. V dubnu přijala pozvání ukázat svým členům, jak šikovní a nadšení podnikatelé proměnili neblahé dědictví Milovic v perfektní programový tip. Mirakulum a Tankodrom Milovice. Prezentace se skládala z dvou naprosto protichůdných – a přitom šťastně se doplňujících celků: Tankodrom jako výtečný adrenalin zvláště pro muže – a Mirakulum = skutečně zázrak pro maminky a celé rodiny s dětmi.

Na heslo Zážitkový park mnozí reagovali skepticky – parků pro děti je mnoho – ale prezentace potvrdila, že Mirakulum znamená pro děti opravdu zázrak. Po krátké cestě z rozlehlého parkoviště upomínajícího na časy ruské armády  o to víc vynikne zdařilá koncepce loni otevřeného rozlehlého parku – na 5 hektarech, v zeleni, s nesčetnými atrakcemi dopracovanými do posledního detailu tak, aby se dětem nemohlo nic stát a aby se vyřádily třeba celý den, na slunci i ve stínu, na nejrůznějších houpačkách (vč. tak velkých, že  dospělí váhali, zda to zkusit z nejvyššího místa), na prolézačkách, trampolínách, lanové dráze, ve skutečně několikapatrovém hradu s tobogány jako tajnými chodbami – i v podzemních chodbách.

obří hrad s třemi patry prolézaček a tobogánů

Pro mokrou variantu či šikovné ruce nechybí výtvarné dílny, kde si děti slepí obrázky a jiné výtvory z přírodních materiálů i sklíček, vedle je amfiteátr pro produkce divadla, sokolníků atp., chystá se honba za pokladem kapitána Lipánka. Atrakce jsou rozděleny a koncipovány tak, aby si na své přišly větší i zcela malé děti – ty zde mají svůj pigiland. Park se bude ještě postupně rozrůstat např. o naučnou stezku, aby děti (a nejen ony) poznaly, jak vypadají známé i méně známé obiloviny a rostliny, objeví hmyzí hotel a v parku mohou nakrmit (ale ne překrmit) malá plemena ovcí a koz. Občerstvení pro návštěvníky ve vhodné skladbě je zajištěno, louky a deky pro piknik a grilovací místa a ohniště rovněž. Přitom je všude dost místa a vše bude odděleno zelení tak, aby nevznikl „Václavák“. Piknikový košík lze koupit, ale kdo konzumuje raději jen to, co si sám přinese, je rovněž vítán. Pokud rodiče hrají golf, najdou hřiště v blízkých Benátkách n.Jizerou – a hlídání dětí si mohou zajistit v Mirakulu.

Málem na dohled přes kopeček leží Tankodrom, autentické dědictví po vojenském újezdu. Tam se mohou vyřádit pro změnu především muži či moderní Amazonky, i když zajímavá zkušenost je to svým způsobem pro každého. Při otevírání sezóny apod. příležitostech se tu pořádají divácky atraktivní představení bitev. Jinak je Tankodrom pouze na objednávku, a to spíše skupin. Ideální místo pro teambuilding, kurzy přežití, vojenský apod. výcvik, paintball, ale i dětské tábory (děti s rodiči sem smějí od 8 let), pro nadšence pro bojovou techniku a hry na bitvy, a to až pro 300 osob najednou. Můžete vyzkoušet či zdokonalit své střelecké umění na střelnici s brokovnicemi, vzduchovkami s optikou i samopaly. Projet se můžete na čtyřkolkách, náklaďáky, ale i v lehkém tanku a dokonce i ve velkém  T55, což už je ovšem hodně náročné i na peněženku.

bojové vozidlo pěchoty alias lehký tank

Účastníci prezentace si tankodrom projeli v tom lehkém tanku, jak se eufemisticky říká bojovému vozidlu pěchoty, při té příležitosti si prohlédli pevnosti, základny a střelnici – a sbírali informace a kontakty, protože tento tip se zvlášť incomingovým cestovkám opravdu hodí. ACK ČR proto bude v mapování zajímavých nabídek pro své členy pokračovat.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: