Zámek Nelahozeves

Tisk Email

Necelých 30 km severně od Prahy nalezneme jeden z nejspanilejších renesančních zámků v Čechách - Nelahozeves. Toto sídlo Lobkowiczů se nachází ve stejnojmenné obci na řece Vltavě, která je zároveň známá jako rodiště významného českého hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Působivá stavba ukrývá poklady Lobkowiczkých sbírek včetně slavných obrazů starých mistrů, jakými byli Rubens, Veronese a Cranach. Expozice "Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů" ve 2. patře zámku představuje život starobylé a vlivné šlechtické rodiny na jednom z jejich hlavních venskovských sídel.

Od roku 1990 se na zámku pořádá oblíbený Dvořákův hudební festival, na kterém se představili interpreti tak zvučných jmen, jako např. Renée Fleming, Barbara Hendric, Josef Suk a Eva Urbanová. Na své si zde ovšem přijdou nejen milovnívi hudby, ale také milovníci vín. Nabízí se zde možnost degustací vín z produkce Roudnického lobkowiczkého vinařství.

Plné vstupné do expozice činí 85 Kč. Zlevněné vstupné pro studenty, seniory a děti do 15 let je 50 Kč. Skupina 10ti a více lidí má vstupné 75 Kč na osobu. Více o zámku ZDE.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: