Záhřeb – Festival pohyblivých obrázků

Tisk Email

Hlavní město Chorvatska je od 17. do 23. října hostitelem Záhřebského filmového festivalu. Má na programu filmy, které nemusí být komerčně úspěšné a mohou to být filmy uměleckého charakteru. Ale přesto se díla, promítnutá na Záhřebském filmovém festivalu, skoro vždy stanou hity, které si seriózní filmové publikum oblíbí.

 

Protožese nezřídka jedná o umělecká díla, která se do komerční distribuce nedostanou, festival je jedinečnou příležitostí k tomu, aby je publikum shlédlo. Promítání filmů bude provázeno skvělými koncerty, a tak festival kromě špičkového filmového programu nabídne i výbornou zábavu. Nejlepším filmům budou v několika kategoriích (dlouhometrážní hraný film, dokumentární film, krátký hraný film) uděleny ceny zlatý kočárek.

Festival se koná v kině Europa, které má nejstarší a nejzajímavější interiér v celém Záhřebu. Kino dala v roce 1924 vystavět záhřebská rodina Müller. Interiér sálu s bohatou štukaturou a postsecesními, neoklasicistickými detaily je považován za jeden z nejhezčích kinosálů. Až do začátku devadesátých let minulého století se kino jmenovalo Balkan. Jako klasické kino je v provozu již sedmdesát let. Za bouřlivé desítky let se měnily názvy okolních ulic, politické a ekonomické zřízení, ale kino si udrželo svou původní funkci. Milovníci filmu a lidé na procházce sem zajdou relaxovat, utéct před skutečností, užít si světa fikce a shlédnout dobrý film.

Důležitosti a kulturologického významu kina si byli vědomi občané Záhřebu, Chorvatský filmový svaz a Záhřebský filmový festival, když v roce 2007 odvážnou a hlasitou akcí pod heslem Dej mi kino apelovali na městské obce, aby odkoupili sál kina Europa a vyhradili ho k filmovým účelům. V roce 2008, po společném úspěchu veřejnosti a institucí, bylo provozování kina svěřeno pořadatelům Záhřebského filmového festivalu.

Zdroj: HTZ

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: