Za krásami Peloponésu aneb cesta do TOLA

Tisk Email

Kdo se rozhodne navštívit Řecko poprvé, doporučujeme jako bránu do řeckého světa zvolit si Peloponés a nádherné letovisko TOLO. Tak jako řecká abeceda začíná od písmene Alfa, tak Tolo zaujímá první místo v  návštěvnosti Peloponésu.

Tolo je jedno z nejkrásnějších letovisek v Řecku, kde turisté naleznou vše, po čem na cestách touží - krásné pláže, čisté moře, nádherná příroda a historií opředené letovisko a jeho okolí,  dostatek nabízených služeb a ochotní místní obyvatelé.

TOLO je větší přímořské letovisko s teplým klimatem po celý rok a s dlouhou letní sezónou, nacházející se v  jedné z nádherných zátok Argolského zálivu. Přímořské letovisko Tolo je postavené podél hlavní pobřežní  promenády, bočních uliček a do kopců. Leží uprostřed antického Řecka, což je předpokladem pro seznámení  se s uměním, krásou,kulturou a historií takových míst, jako jsou například Athény, Korint, Epidaurus, Mykény,
Nafplio, Olympie, Sparta, Mystras i Delfy.

Pláže v Tolu jsou písečné, s pozvolnými vstupy do moře. Zdejší moře, zvané Sarónské, je tyrkysově modré a  krásně čisté. Nedaleko Tola leží překrásné divoké pláže, které stojí za Vaší pozornost. V letovisku je spousta možností jak strávit příjemnou a nezapomenutelnou dovolenou. V Tolu vyrostlo několik ubytovacích  zařízení, nejde však o velké hotelové komplexy, které naleznete například na Kypru, ale o příjemné malebné  apartmány a studia, které nenarušují vzhled letoviska.

Poloostrov Peloponés, který dostal jméno podle bájného hrdiny Pelopse, je místem v Řecku, kudy doslova a  do písmene kráčela historie hrdého a sebevědomého řeckého národa. Většina z nás se touží podívat do  kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověku zde zanechala ohromné kulturní dědictví,  které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků.

Krajinu charakterizují zalesněná pohoří a pobřeží, která jsou lemována písečnými plážemi. Na východě  poloostrov oblévá Krétské moře a na západě moře Jónské. Jeho malebnost podtrhují nekonečné  pomerančové a citrusové háje, fíkovníky, cypřiše, eukalypty, olivy, agáve a vše co patří ke zdejší bujné  vegetaci. Díky své poloze a výbornému klimatu letní sezóna na Peloponésu trvá od dubna do října. Poloostrov Peloponés se skládá ze 7 krajů. Nejznámější je pravděpodobně Argolida, kde se nachází turisticky obdivované  letovisko Tolo.

Peloponés bychom mohli považovat i za ostrov, protože byl od pevniny uměle oddělen Korintským kanálem.  Při pohledu z mostu, který oba břehy spojuje 70 metrů nad hladinou moře, se vám možná zamotá hlava.  Máte rádi historické památky a řecké legendy? Pak právě vás by měl pobyt na Peloponésu uspokojit nejvíc. K nejnavštěvovanějším lokalitám patří Korint, Sparta, Olympie, Epidaurus, Mykény, Mystra nebo Tiryns.

- Korint je obchodní centrum poloostrova. Jeho moc plynula z bohatství, které přinesl obchod a poplatky za přepravu přes Korintskou šíji.
- Sparta patřila ve starověku k nejmocnějším řeckým městským státům. Sparťané byli známi jako zdatní
bojovníci a legendu z nich udělala proslulá bitva u Thermopyl. Dnes tu můžete vidět zbytky akropole a divadla,
archeologické muzeum, chrám Atény Chaioikos a sochu krále Leonida, který padl při statečné obraně Thermopylského průsmyku.
- Olympie, místo zrodu olympijských her. Dochovalo se tu více památek než ve Spartě. Prohlédnout si můžete antický stadion, hipodrom, gymnazion nebo Héřin chrám, kde se dodnes zapaluje olympijský oheň.
- Epidaurus – místo, kde můžete obdivovat krásně zachovaný amfiteátr, kde se dodnes hrají řecká dramata. Uvidíte také základy Asklépiova chrámu (léčebného centra v antice), svatyni egyptských bohů, sportovní stadion, komplex lázní…
- Mykény jsou zajímavou archeologickou lokalitou Peloponésu. Dříve patřily k hlavním střediskům řecké civilizace. Prohlédněte si tu hlavně hrad se známou Lví bránou. V tomto hradě byly nalezeny mnohé poklady, z nichž nejznámější je Agamemnonova zlatá maska.

Poloostrov Peloponés se těší na Vaši návštěvu!

Zdroj: CK VTT – specialista na Řecko, řecké ostrovy a Kypr.
Prolistujte si náš nový katalog Léto 2011 a vyberte si dovolenou snů, třeba i na poloostrov Peloponés…

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: