Výstava Vítězný boj - čs. zahraniční odboj ve druhé světové válce

Tisk Email

Výstava Svazu letců České republiky obsahuje ucelený, stručný průběh historických událostí na dobových fotografiích, s charakteristikou všech zásadních událostí. Má dvě složky popisující jak pozemní, tak leteckou součást čs. národního odboje ve druhé světové válce na všech bojištích, kde se ve spojenecké alianci zúčastnili bojů příslušníci čs. zahraničních jednotek.

V závěrečném období války - od počátku r. 1945 - je charakterizována situace ve Střední Evropě a průběh osvobozování území Protektorátu, s přímou účastí čs. zahraničních jednotek, až po vítězný návrat čs. letců z Velké Británie dne 13. srpna 1945 do osvobozené Prahy.

Památník Lidice nebyl vybrán pro tuto výstavu náhodně. LIDICE, symbol nacistické zvůle a násilí na civilním obyvatelstvu a proti tomu odhodlanost čs. vojáků v boji za osvobození republiky zahraničním odbojem.

Pro zvýšení popularizace těchto událostí, bude při zahájení vernisáže výstavy přítomna čestná jednotka AČR a Ústřední hudba AČR.

Výstava se koná v Památníku Lidice od 3. 10. do 31. 12. 2011.

Otevřeno denně 9,00 – 18,00 hod.  Více info ZDE.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 3. října 2011 ve 13:00 hodin ve výstavní síni POD TRIBUNOU v areálu muzea Památníku Lidice.

Program vernisáže výstavy:

12:55 - nástup čestné jednotky AČR k výstavní síni

13:00 - přivítání účastníků vernisáže ředitelem Památníku Lidice

13:05 – úvodní slovo náměstka ministra obrany ČR Michaela Hrbaty

13:10 - odborné slovo předsedy Svazu letců ČR plukovníka v. v. PhDr. Oldřicha Rampuly

13:20 - hudební doprovod při vernisáži a státní hymna v provedení ÚH AČR

13:30 - prohlídka výstavy s malým občerstvením

 

 

 

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: