Vše o zdravotním cestovním ruchu v Chorvatsku na jednom místě

Tisk Email

Chorvatsko je zemí s bohatou tradicí zdravotního cestovního ruchu, který se začal rozvíjet koncem 19. a začátkem 20. století. První místa, na kterých se zdravotní cestovní ruch rozvinul, byla koupaliště s léčivou vodou, mořské zóny s příhodným klimatem a koupaliště s léčivým bahnem.

V lázních Opatija, Lošinj, Crikvenica, Lipik a Varaždinske toplice byl již tehdy velmi intenzivní společenský život a byla zde i bohatá turistická nabídka pro hosty, kteří sem jezdili ze všech okolních zemí.

Chorvatsko dnes v oblasti zdravotního a léčebného cestovního ruchu nabízí četné mimořádně kvalitní kúry. Je třeba zdůraznit, že v tomto oboru pracuje odborný a vzdělaný personál. Ceny zdravotních a lékařských služeb jsou v Chorvatsku mnohokrát nižší než v rozvinutých zemích, ale kvalita služeb je na téže úrovni jako v zahraničí. Velmi výhodné klimatické podmínky, skýtající ideální možnosti zdravého způsobu života, výhodná poloha a dopravní infrastruktura a rovněž špičková turistická nabídka přispívají k tomu, že má Chorvatsko komparativní přednosti v oblasti zdravotního a léčebného cestovního ruchu.

Za účelem propagace a etablování Chorvatska jako jedné z globálních destinací zdravotního cestovního ruchu byl nedávno zahájen provoz portálu CroMedicor. Na něm lze získat kontakty na špičkové zdravotní zařízení a lékaře. Jsou zde uvedeny léčebné kúry i další turistická nabídka pro hosty, kteří Chorvatsko navštíví. Ti, kteří shánějí specifickou kúru, mohou o ní jednoduše získat informace prostřednictvím tohoto portálu. Dozví se, která zdravotní instituce a který lékař tuto kúru provádí. Portál nabízí i další informace o ostatních turistických možnostech v blízkém okolí zdravotnických zařízení.

Obsah portálu je ještě dále propagován na trzích v jiných zemích prostřednictvím společenské sítě, vyhledavače, specifických zdravotních portálů a osobních kontaktů. Informace ZDE.

Zdroj: Chorvatské turistické sdružení


Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: