Velká voda v Sasku na ústupu

Tisk Email

Po událostech posledních pár týdnů bychom Vám rádi nabídli krátký přehled informací - tentokrát zaměřených na Sasko - o současné situaci v německých městech a regionech. Drážďany, Míšeň, Saské Švýcarsko a další kulturní a přírodní perly turistické země Německo čekají na Vaši návštěvu a nabízejí Vám rozmanitou, bezpečnou a cenově dostupnou dovolenou a krásné zážitky!

Německé dráhy (DB Bahn) uvedly do provozu bezplatnou zákaznickou linku pro všechny cestující, kteří se chtějí informovat o povodňové situaci spojené s jejich cestou vlakem. Aktuální informace o vlakových spojích a omezeních jsou dostupné na telefonním čísle 0049/1805 33 44 44, nebo na webových stránkách bahn.de/aktuell

Aktuální informace o povodních nabízí také DZT na svých webových stránkách germany.travel .

Velká voda v Sasku na ústupu

V Sasku zůstává 95 procent z více než 2000 ubytovacích zařízení nadále k dispozici a stejně tak je většina památek a turistických atraktivit bez problémů přístupná - zájemci mohou tyto atraktivity navštívit klidně již dnes. V následujících oblastech nejsou žádná omezení: Horní Lužice, zadní část Saského Švýcarska, Krušné hory , Vogtland, většinová část oblasti Burgen - a Heideland (hrady a vřesoviště). Hosté mohou navštívit také všechny části Saského Polabí , které se nenacházejí v bezprostřední blízkosti Labe.

Drážďany Vás zvou k návštěvě

Historické centrum Drážďan přečkalo záplavy a odolalo jim bez následků. Bez jakýchkoli omezení se dostanete do Semperoper, Zwingeru , Hofkirche a zámku Residenzschloss. K relaxaci i odpočinku Vás srdečně zve také Grosser Garten (velká zahrada) a stejně tak i park a zámek v Pillnitz . Nadále uzavřeny pro návštěvníky však zůstávají Wasserpalais, Fliederhof a návštěvnické centrum. S omezeními je nutné počítat na Labské stezce a v oblasti Freitreppe. Pěší ale mohou již nyní opět využívat první lodní spoje
na Labi.

Region Saského Švýcarska

Turistické oblasti Neustadt, Sebnitz, Lohmen, Gohrisch a další v zadní části Saského Švýcarska přečkaly velkou vodu bez úhony, a proto můžete bez problémů využívat jejich hotely, penziony, volnočasová zařízení a navštěvovat také místní hrady a to bez jakýchkoli překážek!Také údolí Bieletal, největší lezecká oblast Saského Švýcarska , je otevřena bez omezení. Od 15. června je v provozu také divadelní scéna Rathen a i lodní doprava v Heidenau je od 15. června v provozu jako obvykle.

Saské Polabí a Míšeň

Až na několik málo výjimek jsou turistická zařízení a hotely Saském polabí v plném provozu. Situace v Míšni se natolik zlepšila, že je již možné navštívit řadu obchůdků, místní porcelánku , zámek Albrechtsburg i místní dóm a ubytovat se v řadě hotelů. Nabízeny jsou také prohlídky města, s omezením do konce června je nutné počítat na Labské stezce , která může být na některých místech zcela, na jiných částečně uzavřena.

Burgenland a Grimma

V oblasti Burgenland zve k návštěvě hosty z celého světa mnoho hradů a zámků. Také restaurační a ubytovací zařízení v Eilenburgu fungují jako před povodněmi. V Grimmě finišují úklidové práce a ubytovací kapacity jsou opět dostupné. Za nyní stále ještě nedostupné hotely byla nabídnuta náhradní ubytovací zařízení, to platí i pro plánované akce. Na návštěvu se těší také Geschönhaus v Grimmě, stejně jako i park Wilhelm Ostwald Park a umělecká galerie St. Georgskapelle. Otevřeny beze změn jsou také zámky Rochlitz, Trebsen a Colditz.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: