Varování před cestami do Pákistánu

Tisk Email

V souvislosti s dalším zhoršováním bezpečnostní situace v zemi Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně varuje před všemi cestami do Pákistánu.

V případě nevyhnutelnosti cesty (např. obchodní) do Pákistánu MZV ČR doporučuje kontaktovat ihned po příjezdu Velvyslanectví ČR v Islámábádu, zaregistrovat se, seznámit se s aktuální bezpečnostní situací v jednotlivých oblastech, dodržovat místní zvyky a doporučení důvěryhodných místních kontaktů, vyhýbat se místům s prodejem alkoholu, místům často navštěvovaným cizinci a větším shromážděním.

Nebezpečí horečky dengue v Pákistánu:

Každoročně dochází v období dešťů (červenec - srpen, říjen - listopad) v Pákistánu ke zvýšenému výskytu horečky dengue. Toto všeobecně rozšířené virové onemocnění se vyskytuje zejména v oblastech s vysokou hustotou zalidnění (Karáčí, Pešavar, Islámábád).

Nebezpečí nákazy hepatitidou A, B, C:

Za současné prohlubující se ekonomické a energetické krize v Pákistánu dochází mimo jiné i k častým výpadkům elektřiny, na níž je závislá dodávka užitné vody. Proto může docházet k zásadnímu zhoršení hygienické situace a k snadnému šíření nakažlivých chorob. V důsledku inflace se také zvýšily ceny a dostupnost potřebných léků pro běžné obyvatele.
Zdroj : MZV ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: