Turecko: Okno do světa mezi Evropou a Asií

Tisk Email

Rádi trávíte dovolenou na krásných písečných plážích s průzračně čistou vodou a azurově modrým mořem? Lákají Vás památky z dob Antiky? Necháváte se hýčkat v lázních? Potrpíte si na výborné jídlo a dobré pití? Pokud opravdu chcete zažít vše na jednom místě, zveme Vás do jedné z nejzajímavějších zemí světa – Turecka.alt

Turecko se řadí mezi země s bohatou kulturní tradicí a je právem nazýváno „kolébkou civilizace“. Orientální tanečnice, typická hudba, vodní dýmky v čajovnách a islámská kultura.

Turecko je země geograficky poměrně blízká, avšak kulturně až neuvěřitelně odlišná. Ocitáme se zde na hranici fantazie a skutečnosti, cítíme ducha Orientu a východu, harémových tanečnic a exotických obřadů.

Turecko se momentálně řadí mezi turisticky nejvyhledávanější destinace

Krásná část země v jihovýchodním středomoří čerpající z více než tři tisíce let starých kulturních tradic zaznamenává v posledních letech nebývalý ekonomický i kulturní rozkvět. Nejen pro obrovské množství historických památek, dlouhé pobřeží s krásnými plážemi, ale také pro kvalitu nabízených a poskytovaných služeb všem turistům z celé Evropy.

Pokud dáváte raději přednost přírodním úkazům, navštivte skalní města v Kappadocii, národní parky či proslulé Pamukkale. Příroda v Turecku zkrátka ví, jak Vás okouzlit. Nad krásou některých rajských míst doslova zůstává rozum stát, a to vše je Vám nabízeno v rozumné dostupnosti od turistických center. Chcete-li si na chvíli odpočinout od pulzujících pláží a koupáním v moři, útěk do přírody ve vnitrozemí je skvělou volbou.

altV Turecku naleznete velké množství antických památek. Překvapuje Vás to? Ani nemusí, jelikož Turecko je jediná země, na jejímž území se nacházely dva ze sedmi Divů světa.

Mírné klima a stále teplé počasí s příjemnou teplotou mořské vody zaručují koupání od začátku dubna do konce října a to vše ruku v ruce s velmi příznivými cenami nejen pro dobrodruhy, ale i pro rodiny s dětmi a seniory. Mladší generace jistě ocení živá turistická centra například v Alanyi, kde si přes den užíváte slunce, moře, písečné pláže a vše co k tomu patří a v noci se bavit v místních barech, restauracích, kavárnách a diskoték, kterých je zde nespočet pro výběr té nejpříjemnější právě pro Vás.

Turecká riviéra jež se táhne v délce cca 140 km po jižním pobřeží od města Antalya až po letoviska východně od Alanye je nejoblíbenější právě pro svůj pulzující život a stále vysoké teploty moře. Mezi nejnavštěvovanější letoviska stále patří oblast Side a Alanya. Další známá turistická letoviska v Turecku jsou Oba, Konakli, Okucalar, Incekum, Belek.

Velmi bouřlivá historie této země zanechala v místních obyvatelích hluboce zakořeněné zvyky. Ten, kdo nikdy nezažil utlačování nebo nikdy nemusel bojovat za svobodu, může míst s pochopením tureckého vlastenectví trochu problém. Pro obyčejného Turka tato vášeň však znamená naplnění zdánlivě jednoduchých přání každého z nás: rodiny, dobrého jídla a pití, hudby, fotbalu a přátelství. Turci mají také jedinečnou vlastnost, užívat si každé chvíle života i v těch nejneočekávanějších okamžicích. Tuto radost z úplně obyčejných věcí pak rádi sdílejí s každým návštěvníkem a šíří tak veselou náladu dále.

Zdroj: SHENKO´S

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: