Tropický ostrov El Salvador se představuje

Tisk Email

EL SALVADOR

... nejmenší země Střední Ameriky, nejdemokratičtější režimem i nejšpanělštější svým charakterem, El Salvador je skvělým východiskem k poznání mayských kořenů i koloniální historie celé oblasti od Mexika po Panamu ...

Snadno lze během několika málo dnů poznat vzácné památky tajuplné mayské civilizace i významné stavby španělského středověku v Novém světě.

Okouzlí Vás jedinečné spojení biotopu tropického deštného lesa Střední Ameriky, z něhož vystupují impozantní aktivní vulkány i vysokohorská jezera ve vyhaslých kalderách se svojí izolovanou faunou a flórou, stejně jako pláže z jemného šedavého písku vulkanického původu podél členitého pacifického pobřeží ...

Nejmenší stát Střední Ameriky zaujímá plochu 21 000 km2 a počet jeho obyvatel se pohybuje pod hranicí 7 miliónů osob (dalších takřka 6 miliónů žije za hranicemi, převážně v USA). Mezi surfaři celého světa je známo zdejších 300 km tichomořského pobřeží mezi Guatemalou na severu a Hondurasem na jihu, nabízejících na některých úsecích skvělé podmínky k provozování tohoto moderního adrenalinového sportu. Vlhké tropické klima a úrodná půda na vulkanickém základě představují výborné podmínky pro pěstování kávy, bavlny a tropického ovoce.

Země je pojmenována po svatém Spasiteli a zdá se, že kořeny zdejší katolické víry vycházejí z přesvědčení obyvatel, že sám Spasitel chrání zemi ve svém náručí. V dnešní době může být za takového moderního spasitele považován i turista, objevitel Střední Ameriky, ať už se zaměřením na historii, faunu či pásmo činných sopek nebo směřujícím za odpočinkem na zdejších plážích. Mezi turisty, kteří objevují kouzlo zdejší civilizace i přírody, zatím převažují Severoameričané, ale přibývá i cestovatelů z Evropy, hlavně ze Španělska, Itálie, Francie a Německa.

Pozoruhodné hlavní město San Salvador se svojí ústřední katedrálou ve velkolepém byzantském stylu je vtělením komplexnosti zdejší kultury, vycházející z dávných mayských kořenů i katolických tradic a snažící se přitom srovnat krok s moderním světem. Přírodní bohatství země učaruje všem. Od mangrovových záplavových nížin Barra de Santiago na severním pobřeží až po pláže na jihu s jeho surfařskými ráji San Marcelino, Los Blancos a Costa del Sol.

Nelze vynechat jedinečný dojem, který vytváří vulkanická krajina v kombinaci s tropickým úrodným pásmem středního a východního Salvadoru, kde jsou cesty lemovány záhony květin a kávovníkovými plantážemi, koloniálními městečky i velkými jezery, vyplňujícími propadlé sopečné krátery.

El Salvador je díky své poloze v samém centru Střední Ameriky ideálním východiskem k poznání celé oblasti, kde vládla tajuplná mayská civilizace. Výlety za poznáním po Salvadoru do jeho jen částečně odkrytých nalezišť Joya de Cerén a San Andrés a do sousedních zemí: Guatemaly a Hondurasu, jsou plné jedinečných zážitků z kulturní a architektonické vyspělosti zdejší dávné civilizace, proplétající se s temnými kulty a dosud málo známými mýty zaniklé mayské říše.

Využijte jedinečnou příležitost ke koupání v Tichém oceánu, vydejte se po stopách dávných Mayů i prvních Evropanů na americké půdě ... Odvezte si s sebou domů skvělé neopakovatelné zážitky, které dále povzbudí Vaši touhu poznat lépe různorodou kulturu, historii a přírodu naší jedinečné planety ....

• NĚKTERÉ DALŠÍ PRAKTICKÉ INFORMACE K CESTE DO EL SALVADORU

Jak se do Salvadoru dostat:

Od prosince 2007 organizuje CK EXIM tours ve spolupráci s ČSA přímé charterové lety z Prahy do San Salvadoru. Letadla dálkové flotily ČSA cestu urazí za 13 hodin letu s jedním technickým mezipřistáním v Dominikánské republice. Dostupnost Střední Ameriky z Prahy se tak podstatně zjednodušila ve srovnání s dosavadní nutností min. 2 přestupů a desítek hodin, strávených cestou na pravidelných linkách.

Pobytové zájezdy na 10-11 dnů do kvalitního hotelu se službami All Inclusive, navázané na přímé charterové lety jsou nabízeny v cenách od 28.000 Kč/osobu/pobyt. Poznávací zájezdy, zahrnující i návštěvu mayských a středověkých koloniálních památek v sousedních zemích Guatemale a Hondurasu, lze pořídit již od 32.000 Kč. Blíže viz http://www.eximtours.cz/

Časový rozdíl:

V době zimního času v ČR je časový rozdíl -7 hodin.

Cestovní doklady:

Při turistických cestách do El Salvadoru není od držitelů cestovních pasů ČR vyžadováno vstupní vízum. Cestovní pas musí byt platný minimálně 6 měsíců po datu ukončení zájezdu.

Zdraví - pojištění:

Při cestách do Salvadoru není vyžadováno žádné očkování. Na případnou doporučovanou zdravotní prevenci a vhodný postup při eventuálních zdravotních potížích doporučujeme se informovat u Vašeho praktického lékaře. V žádném případě nedoporučujeme cestovat bez sjednaného cestovního pojištění.

Klima - oblečení:

El Salvador patří do pásma vlhkých tropů. V místním tropickém klimatu je nejvhodnější lehké zejména bavlněné oblečení. Při večerním ochlazení, především ve vyšších horských polohách během poznávacích programů můžete využít oblečení s dlouhým rukávem nebo lehké bundy či svetříky.

Pronájem auta - Výlety:

Malý vůz na jeden den cca 50-60 USD. Speciální vůz (mikrobus, vůz s odnímatelnou střechou apod.) až 120 USD/den. Uvedené ceny jsou pouze orientační. Ke sjednání pronájmu je nutné mít platný řidičský průkaz ČR (mezinárodní řidičský průkaz výhodou), kreditní kartu a dosáhnout věku 21 let.

S podrobnou širokou nabídkou výletů za historií, přírodou i současnou pestrou kulturou celé Střední Ameriky se můžete seznámit v místě pobytu. Při rozhodování o účasti na těchto programech je třeba vzít v úvahu odlišnosti místních přírodních, ekonomických a sociálních podmínek, stejně jako jinou kulturu, myšlení a chování místního obyvatelstva. Pochopení, tolerance a flexibilita ze strany návštěvníků je nutným předpokladem k tomu, aby bylo možné nabízené programy co nejvíce vychutnat.

Mobilní telefony a Internet:

Spojení prostřednictvím českých operátorů GSM mobilních telefonů je obvykle v El Salvadoru bez problémů. Kvalita signálu může kolísat. Jiná však může být situace na trase poznávacích programů v sousedních státech Guatemale a Hondurasu. O rozsahu a možnostech vlastního roamingu se prosím proto předem informujte u vlastního mobilního operátora. Internet je v Salvadoru široce dostupný. Renomované mezinárodní hotely zpravidla hostům nabízejí přístup na internet bezplatně.

Elektřina:

Střídavý proud o napětí 115 V. US norma zásuvek se dvěma plochými kolíky. Tzv. přechodky se doporučuje pořídit si předem, lze je ale většinou pořídit i na místě

Pláže - Plavání:

Pláže jsou na tichomořském pobřeží velmi krásné a relativně ještě málo turisticky využité. Budete zde mít pro sebe dostatek prostoru. Koupání na pláži u pobytového hotelu Royal Decameron Salinitas je bezpečné vzhledem k lávové bariéře, která se táhne v moři podél pláže a rozbíjí příboj otevřeného oceánu. Vzhledem k silným podmořským proudům podél některých dalších pláží se doporučuje být opatrný při provozování vodních sportů jako je např. plachtění nebo windsurfing. Na takových nechráněných místech dbejte rad delegáta cestovní kanceláře nebo místních poměrů znalého doprovodu.

Měna - Placení - Spropitné:

K použití na místě jsou nejpraktičtější USD v hotovosti. USD jsou totiž oficiální měnou El Salvadoru. Běžný účet v hotelu lze obvykle hradit kreditními kartami jako jsou VISA, AMERICAN EXPRESS a EUROCARD/MASTERCARD. Spropitné je naprosto běžné a je považováno za samozřejmou součást poskytování služeb. Při obsluze v hotelech, v restauracích, u kadeřníka apod. je očekáváno spropitné ve výši 10% účtu.

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: