Tip na víkend - Království železnic - Anděl City

Tisk Email
V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City vzniká jeden z nejzajímavějších projektů poslední doby - Království železnic. Úvodní plocha modelového kolejiště představuje průřez všemi technologiemi a stavebními prvky, které budou použity při výstavbě dalších částí kolejiště, které se již nyní rýsuje v 2. podzemním podlaží.

Kromě vlaků, které jsou vedeny zejména modely českých lokomotiv, se zde prohánějí i modely automobilů. Provoz je řízen digitálně pomocí počítače. I zde se počítá s nasazením modelů českých vozidel, které ovšem musí modeláři teprve vyrobit - např. upravit ze stávajících seriově vyráběných modelů jiných firem.

Na kolejišti návštěvník nalezne mnoho zajímavých detailů, situací a témat. Příkladem může být i zimní krajina na jednom z kolejišť, depo s točnou reprezentující historické muzeum, cestující čekající na peroně či žena věšící prádlo nebo dopravní nehoda. Zkrátka vše možné, co člověk potkává ve svém skutečném životě.

Budoucí kolejiště bude jakási zmenšenina České republiky, kdy jednotlivé části budou představovat kraje a jejich dominanty. Prvním krajem bude Ústecký a měl by být zprovozněn do tří měsíců. Jeho stavbu lze již nyní sledovat z ochozu 1. podzemního podlaží.

Součástí Království železnic je stálá výstava z historie železnice. Na jednotlivých panelech jsou uvedena fakta a zajímavosti o budování železnice u nás. Nechybí samozřejmě ani fotografie či kresby. Podél budovaného kolejiště jsou také rozmístěny vitríny s různými modely, či nabídkou výrobců a prodejců železničních modelů a příslušenství. Více info ZDE .

Zdroj: Zel Page


Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: