Thajsko : aktuální informace pro cesty

Tisk Email

Ministerstvo zahraničních věcí vydalo dnes aktuální doporučení pro cesty do Thajska. Jedná se opatření proti šíření prasečí chřipky a informace o horečce Chikungunya.

Ministerstvo zahraničních věcí varuje občany cestující na jih Thajska před rozšířeným výskytem tzv. horečky Chikungunya, kterou přenášejí komáři. Nemoc se projevuje neustávajícími bolestmi kloubů a svalů po dobu jednoho roku i více let. Doporučuje se používání účinných repelentů a vyhýbání se místům zvýšeného výskytu komárů, zejména v provinciích Nakhon Si Thammarat, Narathiwat, Pattani, Songkhla, Trang a Yala.

Klienti cestovních kanceláří se nemusí obávat, cestovní kanceláře vždy poskytují veškeré informace o cestách s předstihem tak, aby nedošlo k omezením při cestování.

Pokud při vstupu do Thajska jsou u cestovatele zjištěny příznaky chřipkového onemocnění (zvýšená teplota, rýma nebo kašel), je tento umístěn na vlastní náklady do karantény. MZV proto důrazně doporučuje mít před cestou uzavřené cestovní zdravotní pojištění, ze kterého bude možno náklady na karanténu hradit. Zdroj MZV ČR + ACK ČR

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: