Spojení historie a současnosti – klíč k turistické popularitě

Tisk Email

Ostrov Hvar se i letos stal pro mnohé turisty nejlákavějším místem chorvatského Jadranu, a tak zde pobývalo mnoho návštěvníků z celého světa. Tak velikou popularitu si Hvar získal díky překrásné přírodě, bohaté a kvalitní turistické nabídce a díky různým zábavním a pohostinským lákadlům.

Ostrov Hvar je ale znám i díky bohaté historii. Četné památky přitahují pozornost nejen návštěvníků, ale jsou zároveň předmětem bádání historiků, kteří k známým skutečnostem ještě pořád přidávají nové poznatky.

Nejnovější archeologický výzkum se provádí na Starogradském poli, na kterém se po staletí dochovalo starořecké rozparcelování půdy ještě z konce 4. století př. n.l.  Organizace UNESCO toto úrodné údolí zařadila v loňském roce na seznam světového dědictví. Nachází se zde kolem 120 archeologických lokalit, které se datují od prehistorických časů až po středověk.

Po ukončení odborného výzkumu budou vystaveny nově objevené předměty v Muzeu města Stari Grad. Půjde především o bronzové jehly, háčky na rybolov, hrubou černou keramiku a další předměty, což na ostrov Hvár láká četné milovníky historie z těch nejvzdálenějších koutů světa. Zdroj: HTS

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: