Současné umění v říjnu v Praze - v atomovém krytu i ve vlaku...

Tisk Email

Tina B je festival současného umění, který se koná po tři týdny v říjnu v Praze a to již od roku 2006. Díky němu se každoročně sjedou do Prahy, umělci, kurátoři, teoretici i milovníci umění z celého světa. V prvních dnech festivalu probíhá hlavní program, kdy se účastníci mohou těšit na celou řadu vernisáží, komentovaných prohlídek či diskuzí s umělci.

Festival pořádá Galerie Vernon, která se jeho prostřednictvím snaží do Prahy přivést výběr těch nejnovějších uměleckých děl z celého světa z oblasti nových medií, light artu, video artu či performance. Tématem letošního ročníku je "ART ECO BIO" - Jak může umění zlepšit náš životní styl a náš život vůbec?

Festival probíhá vždy na několika místech zároveň, jež se každý rok obměňují. Pro letošní festival jsme pro vás připravili velmi zajímavé prostory. Prvním z nich je atomový kryt pod Hotelem Jalta, dále Art Corner Gallery – nový výstavní prostor ve Veletržní ulici, Bio Oko, okolí Žižkovské věže, náplavka Vltavy a již tradičně prostor vytvořený z bývalého obchodu - Vernon Projekt.

Hlavní program festivalu bude letos probíhat od 20. – 23. 10. 2011. Zahájení festivalu proběhne ve čtvrtek 20. 10. 2011 v 18 hodin vernisáží v atomovém krytu Hotelu Jalta na Václavském náměstí. V pátek pak proběhne diskuze na téma Art, Eco, Bio s Italským kurátorem Igorem Zanfi na vysoké škole umělecko - průmyslové.  Večer v 18:00 vám představíme náš nový výstavní prostor Art Corner Gallery vernisáží jjednoho z kurátorských projektů. Na 19.30  vás pak pozveme do přilehlého kina BIO Oko na videeoprojekci uměleckého videa z kurátorské sekce Adama Vašíčka. V sobotu vás provedeme po  venkovních instalacích festivalu na náplavce u Vltavy a večer se můžete těšit na party TINY B. – Dance in train, tedy večírek ve festivalovém vlaku.

Nezapomeňte prozkoumat program prvních festivalových dnů:

HLAVNÍ PROGRAM FESTIVALU TINA B. (20. - 23. 10. 2011)

19. 10. (středa) –  Vernon Projekt – festivalová předvernisáž

Vernon Galerie -  festivalová předvernisáž

20. 10. (čtvrtek) –  11.00 - tisková konference

–  18.00 - zahájení festivalu Tina B. – atomový kryt pod Hotelem Jalta

21. 10. (pátek) –  10.30 – 12.30 roundtable (VŠUP) – diskuse na téma Art, Eco, Bio s italským        kurátorem Igorem Zanfi

–  18.00 Art Corner gallery – vernisáž a otevření nového   galerijního prostoru v ulici Veletržní

–  19.30 Bio Oko – videoprojekce uměleckého videa z kurátorské sekce
Adama Vašíčka (CZ)

22. 10. (sobota) –   14.00 komentovaná procházka po venkovních instalacích – náplavky u Vltavy

–   20.00 TINA B. dances in the train – party festivalu TINA B. ve vlaku

ZDROJ: Galerie Vernon

Hledání členů

Důležité upozornění: ACK ČR nesmí vstupovat do smluvního vztahu mezi zákazníkem a cestovní kanceláří. Ten se řídí uzavřenou smlouvou o zájezdu. V případě, že nejste spokojeni s postupem cestovní kanceláře, je nutné se obrátit na správní orgán.

Kontakt

ACK ČR
Lípová 15
120 44 Praha 2
Tel: 224 914 543
Fax: 224 914 674
E-mail: ackcr@ackcr.cz

 

Veletrhy

Přihlaste se na:

 Naše projekty:

ACK ČR- Pod křídly asociace

Hlavní mediální partneři: